Odosielam na server ...

Vedeli ste, že na stránke Netky.sk existuje možnosť zobrazovať iba pozitívne správy? Ak nemáte chuť čítať o násilí, ľudskom nešťastí či katastrofách, zapnite si Filter pozitívnych správ a dozviete sa všetko pozitívne, čo sa okolo nás deje.

OK, rozumiem
19. apr. 2021Jela
BratislavaBratislava 10°
Biblia
TV program
Moje Netky
Z depresie je únik, ktorý vedie cez pochopenie veľkého piatka až po vieru v nedeľu, v rámci ktorej sa udial najväčší zázrak vzkriesenia.
Z depresie je únik, ktorý vedie cez pochopenie veľkého piatka až po vieru v nedeľu, v rámci ktorej sa udial najväčší zázrak vzkriesenia.
04.02.2021 07:09 Zaujímavosti
Z depresie sa dá uzdraviť iba v nedeľu
MOHLO BY VÁS ZAUJÍMAŤ
loader
ZOBRAZIŤ VIAC
04.02.2021 07:09 Zaujímavosti

Z depresie sa dá uzdraviť iba v nedeľuS depresiou ľudstvo zápasí odjakživa.


 

Ťažoba na duši sa stala prirodzenou súčasťou každodennosti a to až do takej miery, že pokúsiť sa vyhnať ju niekomu pripadá nielen nemožné, ale aj nepotrebné.Zvyk je košeľa a v súvislosti s depresiou je prívlastok železná skutočne trefný. Škrtí, skracuje dych a jej pôsobením sa všetko robí akosi ťažšie.


Ešte horší radca
Depresia je zlý pán, a ešte horší radca. Nech koľkokoľvek ráz našepkáva, že chodenie s ňou nebolí, počúvať ju škodí a oberá o dar v podobe žitia. Cesta na slobodu vedie cez piatok až do nedele.

 

 

Boj
Akonáhle Chelsea dokončila štúdium na vysokej škole, začal sa jej každodenný boj s depresiou. O tom, že jej stav bol žalostný, ani netreba pochybovať. „Pocity strachu, obáv a depresie boli také skutočné. Kvôli každodennej nevoľnosti som ledva jedla. Spala som viac ako 12 hodín a predsa som každé ráno bojovala s tým, aby som vôbec vstala. Bola som tak ponorená do svojich myšlienok, že väčšinu dní som jednoducho nerozprávala," rozpamätáva sa Chelsea na obdobie, ktoré aj vďaka opisu pôsobí ako nočná mora. Pomoc hľadala, to áno, ale nikde jej nebola poskytnutá natoľko, aby sa boj skončil.

 


Temný piatok
Konečná radosť nastala súčasne s najväčšou temnotou. Vďačí za to Bohu a aktu, ktorý Ježiš ako vykupiteľ, vykonal kedysi na kríži. „Počas môjho najtemnejšieho dňa, jeden piatok v júli, som sa konečne priblížila k Ježišovi tak ako sa On ku mne už dlho približoval. Modlila som sa. A dva dni nato, v nedeľu, som sa zobudila bez ťarchy depresie a pocitu úzkosti. Po prvýkrát za tak dlhý čas som cítila Jeho pokoj. Zažila som zázračné uzdravenie, ktoré sa dá vysvetliť jedine Božou dobrotou," priznáva Chelsea a dodáva, že Boha zaujíma každá bolesť a že je uprostred nej s tým, kto ju prežíva.

 

 

Z depresie je únik, ktorý vedie cez pochopenie veľkého piatka až po vieru v nedeľu, v rámci ktorej sa udial najväčší zázrak vzkriesenia. Je ťažké mať nádej, keď sa všetko zdá bezútešné, a predsa je dôležité zachovať si ju. Temnota možno trvá dni, ba dokonca aj týždne či mesiace, ale konečné slovo bude mať, tak ako vždy, napokon Boh.reklama


reklama


Kríza, ktorú priniesol koronavírus, nás silno zasiahla. Vopred ďakujeme každému, kto zašle hoci len niekoľko centov na náš účet SK30 7500 0000 0040 2698 9329 Pomôžete tak ľudom, ktorí už roky pracujú pre vás, našich čitateľov, a to aj napriek nižšiemu platu či predĺženému pracovnému času.


Zdroj: Netky Michaela Mihoková

Foto:  UnsplashNašli ste chybu, alebo máte tip na zaujímavý článok? Napíšte nám na redakcia@netky.sk

Diskusia

Komentáre


Na tento článok reagovalo
užívatelia: 0 komentáre: 0

loader
loader
Kliknutím zavriete
Obrázok