WTA Singapur: Šarapovová opäť prehrala, Serena ukončí rok ako jednotka

NETKY.SK • 23 Október 2014, 11:36 • 2 min

SINGAPUR - Americká tenistka Serena Williamsová ukončí kalendárny rok štvrtýkrát v kariére ako svetová jednotka. Jej aktuálne jediná konkurentka v boji o ženský trón Ruska Maria Šarapovová si totiž na MS WTA Tour v Singapure pripísala v bielej skupine už druhú prehru a je na pokraji vyradenia z koncoročného turnaja. Williamsová predtým kraľovala rebríčku na konci rokov 2002, 2009 a 2013.

Nasadená dvojka Šarapovová jasne podľahla Češke Petre Kvitovej za 77 minút 2:6 a 3:6 a stratila aj teoretickú šancu na predstihnutie S. Williamsovej, informovala agentúra Reuters. Na čele bielej skupiny je Dánka Caroline Wozniacka s dvoma víťazstvami. Turnajová osmička vo štvrtok zdolala Poľku Agnieszku Radwaňskú za 1:46 h v dvoch setoch 7:5 a 6:3. O dvojici postupujúcich do semifinále definitívne rozhodnú až piatkové záverečné stretnutia v skupine. Šarapovová má ešte šancu postúpiť medzi elitné kvarteto v prípade, že zdolá Radwaňskú a Wozniacka si poradí s Kvitovou.

Radwaňská síce v prvom sete viedla 3:1, koncovku ale nezvládla, keď za stavu 5:4 zo svojho pohľadu prehrala tri hry za sebou. Dánka ovládla aj záver druhého setu, od stavu 2:3 získala štyri gemy v sérii a pri súperkinom podaní ukončila duel čistou hrou. Druhý zápas dňa v bielej skupine vyznel jednoznačne pre Češku Kvitovú, hoci nezačala dobre a v úvode prehrávala 0:2. Prvý set ale napokon získala pre seba za 35 minút 6:3 a v druhom súperku deklasovala - viedla už 5:0 a v ôsmej hre potom využila hneď prvý mečbal.

biela skupina:
Caroline Wozniacka (8-Dán.) - Agnieszka Radwaňská (6-Poľ.) 7:5, 6:3, Petra Kvitová (3-ČR) - Maria Šarapovová (2-Rus.) 6:3, 6:2