WTA Marrakéš: Hantuchová prehrala v 1. kole dvojhry

NETKY.SK • 28 Apríl 2015, 14:52 • 2 min

MARRÁKEŠ - Slovenská tenistka Daniela Hantuchová prehrala v utorňajšom zápase 1. kola dvojhry na turnaji WTA International Grand Prix de SAR La Princesse Lalla Meryem v marockom Marrákeši (dotácia 250 000 USD, antuka) s takisto nenasadenou Američankou Christinou McHalovou za 78 minút 4:6, 2:6.

Tridsaťdvaročná popradská rodáčka Hantuchová, 55. v renkingu, síce v prvom sete vyrovnala z 2:4 na 4:4, následne však o desať rokov mladšia McHalová (64.) získala šesť hier v rade na 6:4, 4:0, čím v podstate navodila definitívu. Slovenka ešte znížila na 2:4, súperka však odrazila jej nápor.

Američanka nadviazala na triumf 7:6 (3), 6:1, ktorý proti Hantuchovej dosiahla už pred štyrmi rokmi na zelenej antuke v Charlestone v Južnej Karolíne. V osemfinálovom 2. kole vyzve postupujúcu z duelu Donna Vekičová (Chor.) - Elina Svitolinová (Ukr.-4).