WTA Mami: Cibulkovej úspešný trojsetový boj, Čepelová prehrala

NETKY.SK • 24 Marec 2016, 07:39 • 2 min

MIAMI - Z dvojice slovenských tenistiek, ktoré boli v hre v stredajších zápasoch 1. kola dvojhry na prestížnom turnaji WTA Premier Mandatory v Miami na Floride, uspela iba Dominika Cibulková.

V trojsetovom boji zdolala Švédku Johannu Larssonovú 4:6, 6:1, 6:2 a postúpila do 2. kola hlavnej súťaže na podujatí Miami Open presented by Itaú (dotácia 6 844 139 USD, tvrdý povrch Laykold). Neuspela Jana Čepelová, ktorá v súboji úspešných kvalifikantiek podľahla Ruske Jelene Vesninovej za 91 minút 5:7, 3:6.

Zápas Cibulkovej s Larssonovou trval 2:07 h a Cibulková (54. v renkingu WTA) využila 6 zo 14 brejkových príležitostí, sama odvrátila až 12 možností severanky (57.) na brejk. Víťazka premenila tretí mečbal pri svojom podaní. Bol to tretí vzájomný zápas Cibulkovej s Larssonovou, 26-ročná Slovenka je stále stopercentná (3:0). Súperkou Cibulkovej v 2. kole jedného z najväčších turnajov na svete v Crandon Parku v lokalite Key Biscayne bude španielska štvorka podujatia aj svetového rebríčka Garbine Muguruzová-Blancová. "Radostné pästičky po ťažkej výhre v 1. kole. Pome ďalej!" napísala Cibulková na svojej facebookovej prezentácii a pridala fotku s trénerom Matejom Liptákom.

Dvadsaťdvaročná Čepelová (až 126. v rebríčku WTA) proti o 7 rokov staršej Vesninovej (96.) až päťkrát neudržala svoje podanie. V prvom sete ešte Slovenka vyrovnala z 3:5 na 5:5, ale ušla jej koncovka. V druhom dejstve od stavu 2:2 uhrala už len jeden gem.