WTA Luxemburg: Schmiedlová zdolala Wickmayerovú a postúpila do 2. kola

NETKY.SK • 18 Október 2016, 08:06 • 2 min

LUXEMBURG - Slovenská tenistka Anna Karolína Schmiedlová sa prebojovala do 2. kola dvojhry na turnaji WTA v Luxemburgu.

V pondelňajšom prvom kole si za 1:33 h poradila s rebríčkovo vyššie postavenou Belgičankou Yaninou Wickmayerovou v troch setoch 6:0, 1:6, 6:3.

Schmiedlová v prvom sete nedala súperke šancu a za 22 minút jej nadelila nepopulárneho "kanára". V druhom dejstve však začala kopiť chyby a Wickmayerová jej až štyrikrát prelomila podanie, vďaka čomu posunula zápas do rozhodujúceho tretieho setu. V ňom Schmiedlová dvakrát "brejkla" súperku a doviedla duel do víťazného konca.

dvojhra - 1. kolo:

Anna Karolína SCHMIEDLOVÁ (SR) - Yanina Wickmayerová (Belg.) 6:0, 1:6, 6:3, Caroline Garciová (4-Fr.) - Anett Kontaveitová (Est.) 7:6 (2), 2:6, 6:4, Monica Niculescuová (Rum.) - Kirsten Flipkensová (Belg.) 6:4, 6:2, Francesca Schiavoneová (Tal.) - Laura Siegemundová (5-Nem.) 6:2, 6:2, Denisa Allertová (ČR) - Eugenie Bouchardová (7-Kan.) 3:6, 6:3, 6:3, Varvara Lepchenková (USA) - Cvetana Pironkovová (Bul.) 6:1, 3:6, 6:1