Wimbledon: Víťazkami ženskej štvorhry Hingisová s Mirzaovou

NETKY.SK • 12 Júl 2015, 09:00 • 2 min

LONDÝN - Švajčiarsko-indická dvojica Martina Hingisová, Sania Mirzaová triumfovala vo finále ženskej štvorhry na grandslamovom turnaji Wimbledon.

V trojsetovej bitke si za 2:29 h poradili s Ruskami Jekaterinou Makarovovou, Jelena Vesninovou 5:7, 7:6(4), 7:5.

Pre víťazky to v treťom sete pritom vôbec nevyzeralo ružovo, prehrávali už 2:5, tromi hrami v rade ale stav vyrovnali a následne prišlo k prerušeniu zápasu pre tmu. Napokon sa dohralo po asi 20 minútach pod zatiahnutou strechou a až do konca Hingisová s Mirazaovou dominovali. Pre Švajčiarku so slovenskými koreňmi je to na tomto podujatí tretí titul vo štvorhre - v roku 1996 triumfovala po boku Heleny Sukovej a v 1998 spoločne s Janou Novotnou. Mirzaová odohrala premiérové deblové finále vo Wimbledone.

štvorhra - finále:

Martina Hingisová, Sania Mirzaová (1-Švaj./Ind.) - Jekaterina Makarovová, Jelena Vesninová (2-Rus.) 5:7, 7:6(4), 7:5