Walesania v generálke nestačili na Švédov, Rusi remizovali a Česi prehrali s Kóreou

NETKY.SK • 5 Jún 2016, 20:51 • 2 min

ŠTOKHOLM - Waleská futbalová reprezentácia, ktorá bude 11. júna v Bordeaux prvým súperom Slovenska na majstrovstvách Európy, prehrala v nedeľňajšej generálke na ihrisku Švédska 0:3.

Do siete hostí skórovali postupne Emil Forsberg, Mikael Lustig a John Guidetti. Tréner "drakov" Chris Coleman poslal svoju najväčšiu ofenzívnu hviezdu na trávnik v 64. minúte, Gareth Bale z Realu Madrid vystriedal Andyho Kinga.

Rusko, ktoré na Slovensko narazí vo svojom druhom vystúpení v základnej B-skupine šampionátu (15. júna v Lille), remizovalo v Monaku so Srbskom 1:1. Rusi viedli zásluhou gólu Arťoma Dziubu v 85. minúte, ale o chvíľu neskôr vyrovnal Aleksandar Mitrovič.

Posledný prípravný zápas nevyšiel Čechom, ktorí na vlastnej pôde podľahli hráčom Kórejskej republiky 1:2.

Slováci sa na stretnutie s Walesanmi nachystali o deň skôr, keď doma uhrali bezgólovú remízu s iným ostrovným protivníkom - Severným Írskom. Švédi sa na EURO 2016 predstavia v E-skupine spoločne s Belgičanmi, Talianmi a Írmi. Belgicko v nedeľu zdolalo Nórsko 3:2.