Odosielam na server ...

Vedeli ste, že na stránke Netky.sk existuje možnosť zobrazovať iba pozitívne správy? Ak nemáte chuť čítať o násilí, ľudskom nešťastí či katastrofách, zapnite si Filter pozitívnych správ a dozviete sa všetko pozitívne, čo sa okolo nás deje.

OK, rozumiem
29. máj. 2023Vilma
BratislavaBratislava
Biblia
TV program
Moje Netky
Zľava: Slavomír Nosáľ, Karol Králinský, Mária Pisarčíková, Andrea Cocherová Rudolf Riedel a hostiteľ Plesu v opere a člen Čestného plesového výboru Pavol Lančarič
Zľava: Slavomír Nosáľ, Karol Králinský, Mária Pisarčíková, Andrea Cocherová Rudolf Riedel a hostiteľ Plesu v opere a člen Čestného plesového výboru Pavol Lančarič
21.01.2015 14:21 Relax
Výťažok z Plesu v opere pomôže deťom v ohrození života
ilustračné foto
ilustračné foto
MOHLO BY VÁS ZAUJÍMAŤ
loader
ZOBRAZIŤ VIAC
21.01.2015 14:21 Relax

Výťažok z Plesu v opere pomôže deťom v ohrození životaBRATISLAVA - Výťažok z tohtoročného Plesu v opere, viac ako 220.000 eur, poputuje do štyroch Kliník detskej anestéziológie a intenzívnej medicíny.


Ide o kliniky poskytujúce najvyšší stupeň špecializovanej starostlivosti pre detských pacientov v ohrození života. Peniaze si rozdelia rovným dielom a využijú ich na zlepšenie prístrojového vybavenia. 
     

"Existujú zariadenia, ktoré sú špecifické pre určitý typ ochorenia alebo pre určitý typ detí. Pomoc v podobe príspevku na špeciálne prístroje je rozhodne obrovská a v klinickej praxi veľmi cenená," povedal Marián Hargaš z Detskej kliniky anestéziológie a intenzívnej medicíny SZU a DFNsP Bratislava, hlavný odborník ministerstva zdravotníctva pre pediatrickú anestéziológiu a intenzívnu medicínu.
     

Napríklad III. Klinika pediatrickej anestéziológie a intenzívnej medicíny v Košiciach využije darované peniaze na zakúpenie anestéziologického prístroja. "Okrem intenzívnej starostlivosti tieto pracoviská zabezpečujú aj manažment pacientov, teda operatívnu a tú anestéziologickú časť. Finišuje rekonštrukcia detskej fakultnej nemocnice, boli postavené nové operačné sály, čiže tento prístroj bude určite vhodnou voľbou," uviedla prednostka kliniky Mária Pisarčíková. 
     

"Financie využijeme veľmi rýchlo, prístroje v zdravotníctve sú neskutočne drahé," skonštatoval prednosta Kliniky detskej kliniky anestéziológie a intenzívnej medicíny Univerzitnej nemocnice v Martine Slavomír Nosáľ. Priblížil, že časť peňazí sa využije na kúpu prenosného anestéziologického prístroja a kúpu monitora alebo iného špecializovaného prístroja pre lôžkové oddelenie. Po ich zakúpení tak klinika škrtne dve položky z dlhého zoznamu vecí, ktoré potrebuje.
     

Spomínané kliniky, ktoré si prerozdelia výťažok, sú v Bratislave, Martine, Banskej Bystrici a Košiciach. Každá z nich ročne hospitalizuje v priemere od 350 do 700 pacientov vo veku do 19 rokov. Ide o detských pacientov so závažnými traumami, poraneniami lebky a mozgu, mnohopočetnými zlomeninami, poraneniami hrudníka, brušných orgánov a panvy, akútnymi respiračnými zlyhaniami, úrazmi, otravami, novorodencov s vrodenými vývojovými chybami, ale aj pacientov v procese onkologickej liečby.
     

Finančný výťažok od hostí z Plesu v opere sa už aj v minulosti využil na dobročinné ciele. "Od roku 2010 sa nám vďaka jeho hosťom podarilo prekročiť magickú hranicu vyzbieraných prostriedkov - spolu je to už viac ako milión eur," priblížila riaditeľka plesu Andrea Cocherová. Peniaze putovali na podporu Detského kardiocentra v Bratislave, kultúrne podujatia pre znevýhodnených občanov a tiež predčasne narodeným deťom a ich rodinám.reklama


Zdroj: NETKY.SK, SITA, TASR

Foto:  SITANašli ste chybu, alebo máte tip na zaujímavý článok? Napíšte nám na redakcia@netky.sk

ilustračné foto
ilustračné foto

Diskusia

Komentáre


Na tento článok reagovalo
užívatelia: 0 komentáre: 0

MOHLO BY VÁS ZAUJÍMAŤ
ZOBRAZIŤ VIAC
loader
loader
Kliknutím zavriete
Obrázok