Odosielam na server ...

Vedeli ste, že na stránke Netky.sk existuje možnosť zobrazovať iba pozitívne správy? Ak nemáte chuť čítať o násilí, ľudskom nešťastí či katastrofách, zapnite si Filter pozitívnych správ a dozviete sa všetko pozitívne, čo sa okolo nás deje.

OK, rozumiem
29. máj. 2023Vilma
BratislavaBratislava
Biblia
TV program
Moje Netky
Práce na výstavbe trati sa údajne spomalili.
Práce na výstavbe trati sa údajne spomalili.
28.08.2019 10:54 Domov
Výstavba radiály v Karlovej Vsi sa zrejme predĺži
MOHLO BY VÁS ZAUJÍMAŤ
loader
ZOBRAZIŤ VIAC
28.08.2019 10:54 Domov

Výstavba radiály v Karlovej Vsi sa zrejme predĺžiBRATISLAVA - Pri rekonštrukcii električkovej trate v bratislavskej Karlovej Vsi došlo k zdržaniu niektorých prác. Priznáva to primátor Bratislavy Matúš Vallo s tým, že stavebné práce na trati istý čas nepokračovali tempom, akým sa v prvých týždňoch rekonštrukcie začali. Maximálne zdržanie prvej etapy očakáva do konca októbra. Ukončená mala byť pritom do konca septembra.


Po odkopaní celého koľajového spodku radiály sa podľa primátora našli nové inžinierske siete, ktorých správcovia neboli známi. "Táto situácia mala dosah aj na zmenu projektov rekonštrukcie, ktoré podliehajú schvaľovaciemu procesu, a tým pádom mala dosah aj na následnosť ostatných vykonávaných činností," vysvetlil Vallo.

 

 

Cieľom bratislavského magistrátu je ukončiť rekonštrukciu radiály v časti od Molecovej po Damborského v tomto roku, preto po dohode s dodávateľmi stavby bola samospráva nútená aktualizovať harmonogram prác. "Oproti pôvodnému plánu sa začalo skôr pracovať na úseku od obratiska po Harmincovu, aby stavebné mechanizmy ani pracovníci neboli viazaní zdržaním prác v Karlovej Vsi a aby sme včas identifikovali možné problémy s neznámymi inžinierskymi sieťami, aké sa vyskytli v prvej etape. Zároveň však musíme posunúť aj termín spojazdnenia obratiska," informuje primátor.

 

 

Súčasné dopravné obmedzenia v Karlovej Vsi potrvajú dlhšie, ako mesto plánovalo. Vallo však tvrdí, že náhradná autobusová doprava funguje dostatočne a samospráva nezaznamenáva výraznejšie komplikácie ani pri individuálnej automobilovej doprave. "Vyvinieme však maximálne úsilie, aby to tak aj pri vyššom nápore cestujúcich v rannej aj popoludňajšej špičke po skončení prázdnin zostalo," uviedol.

 

 

Dopravný podnik Bratislava (DPB) na sociálnej sieti spresnil, že sa skráti interval autobusov MHD liniek 83 a 84 z Dúbravky do centra mesta. "Popoludní budú jazdiť až o 33 % častejšie, ráno budú premávať každé tri až štyri minúty," uviedol podnik. Od začiatku školského roka obnovuje aj prevádzku špeciálneho autobusu 133, ktorý cestujúcich z Dlhých dielov odvezie priamo do centra mesta. "Po novom bude zastavovať aj v historickom centre mesta na zastávke Námestie Ľudovíta Štúra pred budovou Slovenského národného múzea," podotkol DPB. Napriek priamemu autobusovému spojeniu však dopravca odporúča cestujúcim využívať pri ceste do centra mesta električky linky X6, ktoré na nábreží neuviaznu v zápchach.

 

 

Dlhoočakávaná rekonštrukcia Karlovesko-dúbravskej električkovej radiály za 65,1 milióna eur s DPH sa začala 22. júna. Potrvať má do septembra 2020 a je rozdelená na viacero etáp. Prvé dve etapy majú trvať do 20. decembra. Zhotoviteľom prác je konzorcium firiem DK Radiála. V dôsledku prác je na viacerých miestach Karlovej Vsi a Dúbravky obmedzená doprava, vrátane výluky električiek.

 

 

 

 reklama


Zdroj: TASR/netky LČ

Foto:  TASR, FacebookNašli ste chybu, alebo máte tip na zaujímavý článok? Napíšte nám na redakcia@netky.sk

Diskusia

Komentáre


Na tento článok reagovalo
užívatelia: 0 komentáre: 0

MOHLO BY VÁS ZAUJÍMAŤ
ZOBRAZIŤ VIAC
NAJČÍTANEJŠIE
reklama
ZOBRAZIŤ VIAC
loader
loader
Kliknutím zavriete
Obrázok