Odosielam na server ...

Vedeli ste, že na stránke Netky.sk existuje možnosť zobrazovať iba pozitívne správy? Ak nemáte chuť čítať o násilí, ľudskom nešťastí či katastrofách, zapnite si Filter pozitívnych správ a dozviete sa všetko pozitívne, čo sa okolo nás deje.

OK, rozumiem
Zatvoriť
Časová os: Kryptomeny
31. okt. 2020Aurélia
BratislavaBratislava 14°
Biblia
TV program
Moje Netky
Tento článok sa nachádza v sérii Kryptomeny. Otvorte časovú os udalostí.
Ilustračné foto
Ilustračné foto
09.06.2017 15:39 Ekonomika
Výhody kryptomien – 2.časť
MOHLO BY VÁS ZAUJÍMAŤ
loader
ZOBRAZIŤ VIAC
09.06.2017 15:39 Ekonomika

Výhody kryptomien – 2.časťLONDÝN – V prvej časti tohto článku o výhodách kryptomien sme si napísali o niekoľkých všeobecných prednostiach digitálnych peňazí. Ako to však je s poplatkami a nákladmi pri transakciách?


5. Vlády kryptomeny nechcú, je pre nich ťažké vymáhať finančné represálie


Keď sa občania v represívnych krajinách dostanú do konfliktu so svojimi vládami, tie môžu ľahko zmraziť alebo zabaviť ich domáce bankové účty a zrušiť transakcie v lokálnej mene. Pri digitálnych menách toto nie je možné, keďže ich decentralizácia (finančné a transakčné záznamy sú uložené na mnohých miestach po celom svete) účinne zabraňuje zabaveniu zo strany štátu. Zjednodušene povedané, používanie kryptomien je ako mať prístup k teoreticky neobmedzenému počtu offshore bankovým účtom.

 

 

6. Lacnejšie ako tradičné elektronické transakcie

Koncepty blokových kľúčov, súkromných kľúčov a peňaženky efektívne riešia problém s dvojitým výdajom, čím sa zabezpečí, že nové kryptomeny nebudú zneužívané technicky zdatnými podvodníkmi schopnými duplikovať digitálne finančné prostriedky. Bezpečnostné funkcie digitálnych mien tiež eliminujú potrebu spracovania platobnej transakcie tretími stranami (Visa, PayPal atď.), ktoré overujú a kontrolujú každú elektronickú finančnú transakciu.

 

 

To eliminuje potrebu povinných poplatkov za transakcie (za práce spracovateľov platobných procesov), keďže ťažiari získavajú pri práci jednotky kryptomeny alebo voliteľné transakčné poplatky. Poplatky za transakcie digitálnych mien sú zvyčajne nižšie ako 1% z transakčnej hodnoty. Pre porovnanie pri platobných kartách a PayPale je to 1,5% až 3%.

 

7. Menej prekážok a nákladov pri medzinárodných transakciách

Pri platbách digitálnou menou je jedno, či ide o domácu alebo medzinárodnú transakciu. Transakcie sú buď bezplatné alebo majú nominálny poplatok bez ohľadu na to, kde sa nachádza odosielateľ a príjemca. Je to obrovská výhoda v porovnaní s medzinárodnými transakciami konvenčných mien, pri ktorých sú takmer vždy nejaké špeciálne poplatky. Tieto poplatky sa nevzťahujú na domáce platby. Priame medzinárodné prevody peňazí môžu byť veľmi drahé, pričom poplatky niekedy prekračujú 10% alebo 15% poukazovanej sumy.reklama


reklama


Kríza, ktorú priniesol koronavírus, nás silno zasiahla. Vopred ďakujeme každému, kto zašle hoci len niekoľko centov na náš účet SK30 7500 0000 0040 2698 9329 Pomôžete tak ľudom, ktorí už roky pracujú pre vás, našich čitateľov, a to aj napriek nižšiemu platu či predĺženému pracovnému času.


Zdroj: netky TT

Foto:  InternetNašli ste chybu, alebo máte tip na zaujímavý článok? Napíšte nám na redakcia@netky.sk

Diskusia

Komentáre


Na tento článok reagovalo
užívatelia: 0 komentáre: 0

MOHLO BY VÁS ZAUJÍMAŤ
ZOBRAZIŤ VIAC
NAJČÍTANEJŠIE
ZOBRAZIŤ VIAC
loader
loader
Kliknutím zavriete
Obrázok