Odosielam na server ...

Vedeli ste, že na stránke Netky.sk existuje možnosť zobrazovať iba pozitívne správy? Ak nemáte chuť čítať o násilí, ľudskom nešťastí či katastrofách, zapnite si Filter pozitívnych správ a dozviete sa všetko pozitívne, čo sa okolo nás deje.

OK, rozumiem
Zatvoriť
Časová os: Kryptomeny
31. okt. 2020Aurélia
BratislavaBratislava 14°
Biblia
TV program
Moje Netky
Tento článok sa nachádza v sérii Kryptomeny. Otvorte časovú os udalostí.
Ilustračné foto
Ilustračné foto
08.06.2017 15:50 Ekonomika
Výhody kryptomien – 1.časť
MOHLO BY VÁS ZAUJÍMAŤ
loader
ZOBRAZIŤ VIAC
08.06.2017 15:50 Ekonomika

Výhody kryptomien – 1.časťLONDÝN – O kryptomenách sa toho popísalo už mnoho a v minulých článkoch sme vám priniesli trochu svetla do tejto problematiky aj my. Aké sú však výhody a nevýhody používania digitálnej meny?


1. Obmedzené zásoby môžu zvyšovať hodnotu


Väčšina kryptomien má pevne určené zásoby a ich zdrojový kód presne špecifikuje, koľko jednotiek z nej bude môcť existovať. Vďaka tejto vlastnosti sa kryptomeny podobajú skôr na drahé kovy ako na tradičné peniaze. Práve z tohto dôvodu môžu kryptomeny ponúkať ochranu proti inflácii, ktorú vám konvenčné svetové meny nikdy nemôžu zaručiť.

 

 

2. Uvoľňujú vládne menové monopoly

Digitálne meny ponúkajú spoľahlivé prostriedky výmeny mimo priamej kontroly národných bánk, ako je americká Federálna rezervná banka alebo Európska centrálna banka. To je obzvlášť zaujímavé pre ľudí, ktorí sa obávajú, že kvantitatívne uvoľňovanie (tlačené peniaze centrálnych bánk na nákup štátnych dlhopisov) a iné formy voľnej menovej politiky, ako napríklad takmer nulové úrokové sadzby pri medzibankovom úverovaní, povedú k dlhodobej hospodárskej nestabilite.

Z dlhodobého hľadiska mnohí ekonómovia a politológovia očakávajú, že svetové vlády budú kopírovať kryptomeny alebo minimálne začlenia určité jej aspekty (napr. pevne určené zásoby meny alebo autentifikačné protokoly) do konvenčných mien. To by potenciálne mohlo uspokojiť obavy niektorých zástancov kryptomien o inflačnej povahe tradičných peňazí a inherentnej neistote fyzickej hotovosti.

 

 

3. Sebestačná komunita

Ťažba je svojim spôsobom zabudovaný kontrolný mechanizmus pre kryptomeny. Keďže ťažiari sú za svoju prácu odmeňovaní, majú vlastný finančný záujem na udržiavaní presných a aktuálnych záznamov o transakciách. Tým zabezpečujú integritu systému a hodnotu meny.

 

4. Masívna ochrana súkromia

Ochrana osobných údajov a anonymita boli hlavnými problémami prvých zástancov kryptomien a zostali nimi dodnes. Mnohí používatelia kryptomien si vytvárajú pseudonymy, ktoré nesúvisia s informáciami, účtami alebo uloženými údajmi, ktoré by ich mohli identifikovať. Sofistikovaní členovia komunity však dokážu odvodiť totožnosť používateľov, ale novšie kryptomeny (ktoré prišli po Bitcoine) majú dodatočné prvky ochrany, ktoré identifikáciu značne komplikujú.reklama


reklama


Kríza, ktorú priniesol koronavírus, nás silno zasiahla. Vopred ďakujeme každému, kto zašle hoci len niekoľko centov na náš účet SK30 7500 0000 0040 2698 9329 Pomôžete tak ľudom, ktorí už roky pracujú pre vás, našich čitateľov, a to aj napriek nižšiemu platu či predĺženému pracovnému času.


Zdroj: netky TT

Foto:  InternetNašli ste chybu, alebo máte tip na zaujímavý článok? Napíšte nám na redakcia@netky.sk

Diskusia

Komentáre


Na tento článok reagovalo
užívatelia: 0 komentáre: 0

MOHLO BY VÁS ZAUJÍMAŤ
ZOBRAZIŤ VIAC
NAJČÍTANEJŠIE
ZOBRAZIŤ VIAC
loader
loader
Kliknutím zavriete
Obrázok