Odosielam na server ...

Vedeli ste, že na stránke Netky.sk existuje možnosť zobrazovať iba pozitívne správy? Ak nemáte chuť čítať o násilí, ľudskom nešťastí či katastrofách, zapnite si Filter pozitívnych správ a dozviete sa všetko pozitívne, čo sa okolo nás deje.

OK, rozumiem
21. jún. 2021Alojz
BratislavaBratislava 21°
Biblia
TV program
Moje Netky
Iniciatíva chce okrem iného zvýšiť predaj tých výrobkov, ktoré sú tyrábané s dôrazom na ochranu životného prostredia.
Iniciatíva chce okrem iného zvýšiť predaj tých výrobkov, ktoré sú tyrábané s dôrazom na ochranu životného prostredia.
23.10.2020 15:14 Environetky
Výborný nápad z ČR: Iniciatíva poradí, ako zodpovedne nakupovať v čase korona-krízy
MOHLO BY VÁS ZAUJÍMAŤ
loader
ZOBRAZIŤ VIAC
23.10.2020 15:14 Environetky

Výborný nápad z ČR: Iniciatíva poradí, ako zodpovedne nakupovať v čase korona-krízyČesi spúšťajú novú iniciatívu, ktorá reaguje na súčasné dianie vo svete. Ide o tému zodpovedného nakupovania.


Teda kupovať to, čo je dôležité a má priamy vplyv na budúcnosť a zachovanie ďalších generácií i našej planéty. A takto nielen že sa podarí prispieť k udržaniu spotreby na únosnej miere, ale pomôžeme aj tomu, aby ekologickú stopu príroda pocítila čo najmenej.

 

 

Motivujú

Iniciatíva Ministerstva životného prostredia ČR #nakupujemeodpovědně chce podporiť ekonomické, sociálne, ale aj environmentálne aspekty. Takýmto spôsobom sa snaží priamo motivovať samotného jednotlivca, verejné i súkromné ​​subjekty. Mali by sa zamyslieť na tým, aké je pozadie rôznych produktov a služieb.

 

On-line

Cieľom je aj to, aby sa pomohlo odbúrať staré návyky a osvojiť si nové. Súčasná pandemická situácia s množstvom opatrení nás priamo smerujú aj k nakupovanie on-line, a tak sa, žiaľ, odsúva udržateľný životný štýl bokom.

 

Jednorazové

Najvyššou záťažou pre životné prostredie v súčasnosti je podľa portálu pozitivnizpravy.cz obrovské zvyšovanie spotreby jednorazových plastov. Ale neraz dochádza aj k tomu, že je zacielené na množstvo a nízku cenu produktov. A to na úkor kvality potravín.

 

 

Udržateľná

Práve preto je preto teraz potrebné, oveľa viac než inokedy, účinnejšie sa zamerať na to, aby spotreba bola na udržateľnej miere. Iniciatíva # nakupujemeodpovědně sa zameriava na poskytovanie návodov. Ale aj inšpiruje. Aby sa pomohlo spoločne zlepšovať zodpovedné nakupovanie a minimalizovať tak dopad na prírodu.

 

Bio

Cieľom je aj to, aby sa podporili regionálne či iné zaujímavé projekty. Samotné ministerstvo nabáda k dodržiavaniu zásad, najmä k eliminácii obalov na jedno použitie. Chce tiež, aby sa vyberali environmentálne vhodné zábavy – kam patrí napríklad výlet pešo do hôr, do lesa. Dôležitá je aj podpora nakupovania u lokálnych farmárov. Iniciatíva chce tiež zvýšiť podiel predaja produktov s eko a bio-značkou.

 

Dezinfekčné gély a rúška si môžete kúpiť aj cez náš portál, kliknite na shop.netky.sk.reklama


reklama


Kríza, ktorú priniesol koronavírus, nás silno zasiahla. Vopred ďakujeme každému, kto zašle hoci len niekoľko centov na náš účet SK30 7500 0000 0040 2698 9329 Pomôžete tak ľudom, ktorí už roky pracujú pre vás, našich čitateľov, a to aj napriek nižšiemu platu či predĺženému pracovnému času.


Zdroj: Netky Michal Albert

Foto:  Unsplash / YouTubeNašli ste chybu, alebo máte tip na zaujímavý článok? Napíšte nám na redakcia@netky.sk

Diskusia

Komentáre


Na tento článok reagovalo
užívatelia: 0 komentáre: 0

MOHLO BY VÁS ZAUJÍMAŤ
ZOBRAZIŤ VIAC
NAJČÍTANEJŠIE
ZOBRAZIŤ VIAC
loader
loader
Kliknutím zavriete
Obrázok