Odosielam na server ...

Vedeli ste, že na stránke Netky.sk existuje možnosť zobrazovať iba pozitívne správy? Ak nemáte chuť čítať o násilí, ľudskom nešťastí či katastrofách, zapnite si Filter pozitívnych správ a dozviete sa všetko pozitívne, čo sa okolo nás deje.

OK, rozumiem
31. máj. 2023Petrana
BratislavaBratislava
Biblia
TV program
Moje Netky
Zosnulý Milan Lučanský
Zosnulý Milan Lučanský
26.01.2021 10:06 Domov
Výbor k prípadu smrti Milana Lučanského je opäť preložený
MOHLO BY VÁS ZAUJÍMAŤ
loader
ZOBRAZIŤ VIAC
26.01.2021 10:06 Domov

Výbor k prípadu smrti Milana Lučanského je opäť preloženýVýbor v prípade Milana Lučanského bude rokovať až budúci týždeň, pravdepodobne v utorok.


V pondelok sa poslanci výboru nedozvedia viac k prípadu Milana Lučanského. Minulý týždeň sa výbor odložil pre chorobu predsedu výboru, v pondelok pre dlhé vypočúvanie kandidátov na policajného prezidenta. Výbor bude rokovať až budúci týždeň, pravdepodobne v utorok.

 

"Žiadne politické objednávky, sú to normálne vedené trestné konania, na základe hodnotenia dôkazov. Boli tam konkrétne výpovede, ktoré hovorili o kolúznom konaní, bolo tam množstvo skutočností, ktoré hovorili aj o možnosti pokračovania v trestnej činnosti. Tam bol konkrétny opis skutočnosti, súm, ktoré mali byť formou úplatku, mali byť opísané skutočnosti, kedy malo dôjsť k preberaniu úplatkov," vyjadril sa dozorový prokurátor Peter Kysel.

 

 

"Na viacero vecí nemám odpovede a nie sú to len veci, čo sa týka, či mal byť, alebo nemal byť väzobne stíhaný. Sú tam viaceré veci, ktoré vyvolávajú pochybností už počas väzby a ja sa chcem na to spýtať dozorového prokurátora aj vyšetrovateľa," povedala exministerka Denisa Saková.

 

Aj keď bude výbor až na budúci týždeň, vyšetrovacia komisia naďalej pokračuje v práci. Poslanci pôjdu v pondelok do prešovskej nemocnice, kde Lučanský zrejme spáchal samovraždu.

Tam sa budú pýtať príslušníkov na viaceré otázky, ktoré majú aj ohľadom kamerových záznamov.

 

Na sociálnej sieti zosnulého Lučanského od 17. 01. 2021 prebieha i takáto výzva o pomoc: 

 

„ Stojíte pri nás od začiatku a vaša podpora nám velmi pomáha. Chceli by sme vas poprosiť o pomoc objasniť niektoré udalosti.
Stalé sú veľké nejasnosti z obdobia, keď bol generál Lučanský v nemocnici v Ružomberku.
Veríme, že niekto má v mobile informácie alebo fotografie, ktoré by nam mohli pomôcť. Či už ide o dokumenty alebo o fotografie z chodby, z ulice, ked generála priviezla eskorta.
My nie sme politici ani novinári, preto vam zaručujeme 100 percentnú anonymitu, pretože chápeme, že doba je zlá a ide o citlivé udalosti. Zriadili sme preto anonýmne úložisko, kam môžete nahrať čokoľvek, čo by mohlo pomôct."

 

 reklama


Zdroj: Netky Kristýna Peštová

Foto:  Fb Milan LučanskýNašli ste chybu, alebo máte tip na zaujímavý článok? Napíšte nám na redakcia@netky.sk

MOHLO BY VÁS ZAUJÍMAŤ
ZOBRAZIŤ VIAC
NAJČÍTANEJŠIE
reklama
ZOBRAZIŤ VIAC
loader
loader
Kliknutím zavriete
Obrázok