Odosielam na server ...

Vedeli ste, že na stránke Netky.sk existuje možnosť zobrazovať iba pozitívne správy? Ak nemáte chuť čítať o násilí, ľudskom nešťastí či katastrofách, zapnite si Filter pozitívnych správ a dozviete sa všetko pozitívne, čo sa okolo nás deje.

OK, rozumiem
6. dec. 2020Mikuláš
BratislavaBratislava 14°
Biblia
TV program
Moje Netky
Ilustračné foto
Ilustračné foto
22.11.2018 15:10 Domov
VšZP dá v budúcom roku ambulanciám viac financií
MOHLO BY VÁS ZAUJÍMAŤ
loader
ZOBRAZIŤ VIAC
22.11.2018 15:10 Domov

VšZP dá v budúcom roku ambulanciám viac financiíBRATISLAVA – Všeobecná zdravotná poisťovňa (VšZP) sa dohodla s ambulanciami na úprave zmluvných podmienok platných od 1. januára 2019. Nové dodatky k zmluvám, ktoré by mali priniesť ambulanciám viac peňazí, podpísalo 85 percent poskytovateľov ambulantnej zdravotnej starostlivosti.


Generálna riaditeľka štátnej poisťovne Ľubica Hlinková uviedla, že si váži to, že sa so zástupcami Zdravity, Aliancie všeobecných lekárov Slovenska (SVLS/AVLS) a Združenia všeobecných lekárov pre dospelých (ZVLD) vedeli "počúvať a rešpektovať".

 

"Výsledkom je dohoda, ktorá prinesie ambulanciám viac finančných prostriedkov a našim poistencom dostupnejšiu a kvalitnejšiu zdravotnú starostlivosť," zhodnotila.

 

Zvýšenie platieb pocítia všeobecní lekári pre dospelých, ktorým sa zvýši priemerná platba na poistenca o 55 centov. Všeobecní lekári pre deti a dorast by si mali polepšiť o 65 centov na pacienta, a tiež gynekológovia, a to v sume 15 centov na poistenca.

 

Štandardná ambulancia pre dospelých tak mesačne v budúcom roku dostane o 967 eur viac, detská o 586 eur a štandardná gynekologická ambulancia dostane navyše 632 eur. Zvýšenie pocítia aj ambulancie špecialistov, konkrétne pre štandardnú ambulanciu vo výške 470 eur.

 

Prezidentka SVLS/AVLS Monika Palušková ocenila, že VšZP vysvetlila, že všeobecných lekárov pre dospelých je málo a sú pre pacientov nenahraditeľní.

 

"VšZP ich preto dlhodobo motivuje postupným zvyšovaním kapitácie v kombinácii s rozširovaním kompetencií," spresnila.

 

"Uvedomujeme si reálne riziká a možnosti rozpočtu, preto vítame, že VšZP sa takýmto spôsobom snaží stabilizovať fungovanie ambulantného sektora," dodal prezident Asociácie súkromných lekárov SR Marián Šóth.

 

Rovnaké cenové podmienky ponúka štátna poisťovňa aj ostatným poskytovateľom zdravotnej starostlivosti, ktorí sú združení v Zväze ambulantných poskytovateľov (ZAP). Individuálne sa VšZP dohodla s takmer 20 percentami členov ZAP-u, s tým, že "ostatní majú čas na rozhodnutie do konca novembra".

 

VšZP však garantuje, že jej poistenci budú mať zabezpečenú "dostupnú a kvalitnú" zdravotnú starostlivosť.reklama


reklama


Kríza, ktorú priniesol koronavírus, nás silno zasiahla. Vopred ďakujeme každému, kto zašle hoci len niekoľko centov na náš účet SK30 7500 0000 0040 2698 9329 Pomôžete tak ľudom, ktorí už roky pracujú pre vás, našich čitateľov, a to aj napriek nižšiemu platu či predĺženému pracovnému času.


Zdroj: TASR

Foto:  TASRNašli ste chybu, alebo máte tip na zaujímavý článok? Napíšte nám na redakcia@netky.sk

Diskusia

Komentáre


Na tento článok reagovalo
užívatelia: 0 komentáre: 0

MOHLO BY VÁS ZAUJÍMAŤ
ZOBRAZIŤ VIAC
loader
loader
Kliknutím zavriete
Obrázok