Odosielam na server ...

Vedeli ste, že na stránke Netky.sk existuje možnosť zobrazovať iba pozitívne správy? Ak nemáte chuť čítať o násilí, ľudskom nešťastí či katastrofách, zapnite si Filter pozitívnych správ a dozviete sa všetko pozitívne, čo sa okolo nás deje.

OK, rozumiem
4. dec. 2021Barbora
BratislavaBratislava
Biblia
TV program
Moje Netky
Predsedníčka Európskej komisie Ursula von der Leyen
Predsedníčka Európskej komisie Ursula von der Leyen
16.06.2021 15:35 Ekonomika
Von der Leyenová dala prvý súhlas v súvislosti s plánmi obnovy členských štátov
MOHLO BY VÁS ZAUJÍMAŤ
loader
ZOBRAZIŤ VIAC
16.06.2021 15:35 Ekonomika

Von der Leyenová dala prvý súhlas v súvislosti s plánmi obnovy členských štátovLISABON - Orgány Európskej únie sa posúvajú čoraz bližšie k implementácii plánu obnovy, ktorý má pomôcť členským štátom zvládnuť negatívne dopady pandémie koronavírusu.


Predsedníčka Európskej komisie Ursula von der Leyenová dnes pricestovala do Portugalska, kde odštartovala turné po hlavných mestách krajín Európskej únie s cieľom predbežne schváliť predstavy jednotlivých štátov na použitie zdrojov z plánu obnovy.

 

 

Súvisiaci článok: EÚ získala v rámci plánu obnovy miliardy eur cez dlhopisy

Portugalsko sa stalo prvým členským štátom Európskej únie, ktorý formálne predstavil nápady na použitie finančných prostriedkov. Von der Leyenová na stretnutí s portugalským premiérom Antóniom Costom uviedla, že Európska komisia schvaľuje plán využiť 16,6 miliardy eur na neočakávané udalosti. Portugalsko tvrdí, že veľká časť jeho výdavkov pôjde na zlepšenie siete verejného zdravia, zníženie znečistenia z verejnej dopravy, zefektívnenie bývania a nákup počítačov pre školy.

 

 

Prečítajte si: EÚ sa pripravuje na recykláciu elektrických batérii, Budaj priblížil rokovania z Luxemburgu

Doposiaľ predložilo plány výdavkov bruselským orgánom 23 z 27 členských krajín Európskej únie. Únia musí preveriť, či sú v súlade s politickými cieľmi bloku a neskôr plánuje vykonať kontrolu, či štáty dodržiavajú svoje záväzky. Rozpočtový rámec Európskej únie na roky 2021 až 2027 má celkový objem 1,8 bilióna eur. Jeho súčasťou je aj plán ekonomických stimulov vo výške 750 miliárd eur.reklama


reklama


Kríza, ktorú priniesol koronavírus, nás silno zasiahla. Vopred ďakujeme každému, kto zašle hoci len niekoľko centov na náš účet SK30 7500 0000 0040 2698 9329 Pomôžete tak ľudom, ktorí už roky pracujú pre vás, našich čitateľov, a to aj napriek nižšiemu platu či predĺženému pracovnému času.


Zdroj: Netky KP/ SITA

Foto:  SITANašli ste chybu, alebo máte tip na zaujímavý článok? Napíšte nám na redakcia@netky.sk

MOHLO BY VÁS ZAUJÍMAŤ
ZOBRAZIŤ VIAC
loader
loader
Kliknutím zavriete
Obrázok