Volejbalisti zdolali v Nitre Dánsko 3:1 a zabezpečili si druhé miesto

NETKY.SK • 5 Júl 2013, 20:43 • 2 min

NITRA - Slovenskí volejbaloví reprezentanti vyhrali vo svojom predposlednom zápase A-skupiny Európskej ligy v Mestskej športovej hale na Klokočine v Nitre nad Dánskom 3:1.

Zverenci trénera Štefana Chrtiansky zvíťazili v jedenástom zápase šiestykrát a na konte majú 18 bodov. Definitívne tak obsadia druhé miesto v skupine. V prvom piatkovom zápase vyhrali lídri skupiny a už dávnejšie istí účastníci Final Four v Turecku Belgičania nad Rakúskom 3:0 a sú stále bez prehry.

V sobotu sa v Nitre stretnú od 16.30 h Rakúšania s Dánmi a Slováci zakončia od 19.00 h pôsobenie v Európskej lige duelom s Belgickom.

Európska liga mužov v Nitre:
Slovensko - Dánsko 3:1 (10, -19, 13, 13)
Zápas trval: 72 minút. Rozhodovali: Miklošičová (Slovin.), Flückiger (Švajč.), 200 divákov
SR: Zaťko, Michalovič, Chrtiansky ml., Hruška, Kašper, Javorčík, libero Hupka (Palgut, Paták)
Dánsko: Bitsch, Gade, Sorensen, Bonnensen, Christiansen, Stenderup, libero F. Mikelsons (Varming)

Slováci nastúpili s viacerými zmenami oproti štvrtku. Hneď v úvode dal eso Javorčík a Slováci sa pri jeho servise dostali do vedenia 2:0 a po blokoch Michaloviča a Chrtianskeho bolo už 5:1. Michalovič pridal ďalší bod a kouč hostí si zobral timeout. Slováci jasne dominovali a vypracovali si deväťbodový náskok po bloku kapitána Zaťka - 12:3. Za stavu 16:6 prišiel na servis druhý nahrávač Palgut a prezentoval sa esom. Palgut zostal na ihrisku miesto Zaťka. Dáni potom získali tri body po sebe a za stavu 18:10 si kouč Chrtiansky zobral time. Slováci vyhrali set po dvoch Kašperových esách hladko 21:10.

V úvode druhého setu viedli Dáni 4:2. Za stavu 3:6 si kouč Slovákov zobral oddychový čas a potom vymenil univerzálov, na ihrisko prišiel Bencz za Michaloviča - 6:9. Slovákom sa v tejto fáze duelu nedarilo a po ese Sorensena viedli Dáni už 14:9. Pri Hruškovom servise znížili Slováci na 12:14 a nasledoval timeout hostí. Potom však dal eso Bitsch a bolo 13:17. Po Hruškovom bloku znížili domáci na 16:18. Potom dal eso Bencz a bolo už len o bod - 18:19. Slováci však už brejk nezmazali a prehrali druhý set 19:21.

V treťom sete ostal na ihrisku Bencz a Slováci si vypracovali brejk ako prví - 6:4. Po Javorčíkovom ese vyhrávali Slováci už 10:6. Domáci volejbalisti jasne dominovali a po dvoch blokoch Bencza sa pri Kašperovom servise dostali do vedenia 16:8. Na ihrisko prišiel aj Paták. V koncovke využili Slováci štvrtý setbal a tretí set vyhrali 21:13.

V štvrtom sete mali Slováci od úvodu navrch a výborne hrajúci Bencz upravil na 10:5. Domáci volejbalisti dominovali a mierili za ziskom troch bodov. Po nepresnom útoku Dánov bolo už 16:10 pre Slovensko. Po Zaťkovom ese bolo 19:12 a po bloku Patáka mali Slováci prvý mečbal. Štvrtý set vyhrali domáci 21:13 a celý duel 3:1.