Vodný slalom - Striebro pre slovenskú hliadku mužov 3xC1

NETKY.SK • 17 August 2013, 17:26 • 2 min

TACEN - Súhrn výsledkov sobotňajších finálových disciplín v rámci 4. kola Svetového pohára vo vodnom slalome v slovinskom Tacene

Slovensko si vybojovalo jediné medailové umiestnenie v rámci sobotňajšieho finálového programu v rámci 4. kola Svetového pohára vo vodnom slalome v slovinskom Tacene. O druhé miesto sa postarala hliadka kanoistov (3xC1) v zostave Matej Beňuš, Alexander Slafkovský a Jerguš Baďura. Z prvenstva v tejto disciplíne sa tešili domáci reprezentanti, Slováci za nimi zaostali o vyše štyri sekundy.

Vo finále C1 obsadil Matej Beňuš piatu pozíciu, jeho krajana Alexandra Slafkovského klasifikovali na 7. priečke. Z triumfu sa tešil Slovinec Anže Berčič, druhý skončil Nemec Franz Anton a bronz získal chorvátsky reprezentant Matija Marinič. Kanoista Beňuš zaostal za medailovou pozíciu o 37 stotín sekundy.

Medzi kajakármi skončil jediný Slovák v sobotňajšom finále Andrej Málek na 8. mieste: vynechal jednu z bránok, za čo dostal 50-sekundovú penalizáciu. Keby prešiel traťou čisto, skončil by na šiestej priečke. Zlatú medailu v K1 mužov získal domáci Peter Kauzer, druhý skončil Nemec Fabian Dörfler a bronzový kov putuje do zbierky jeho krajana Hannesa Aignera.
Kajakári Nemecka sa stali víťazmi súťaže hliadok 3xK1. Druhé miesto obsadili domáci reprezentanti, na tretej priečke klasifikovali Taliansko. Slovenská trojica Andrej Málek, Ján Šajbidor, Miroslav Urban, ktorá sa mala predstaviť vo finále, napokon nenastúpila na štart.

V ženskej kategórii sa v Tacene uskutočnilo v sobotu iba jedno finále, a to v disciplíne C1. Slovenka Katarína Macová napokon nevidela cieľ. V úvodnej bránke "ťukla", potom síce statočne bojovala, minula však protiprúdnu 19. bránku a napokon nedokončila preteky. Napriek štyrom trestným sekundám zvíťazila Austrálčanka Jessica Foxová, ktorá má zlato z tohtoročných majstrovstiev sveta juniorov a pretekárov do 23 rokov v Liptovskom Mikuláši. Druhú pozíciu obsadila v Tacene Mallory Franklinová z Veľkej Británie, tretia skončila Češka Monika Jančová. Finále ženských hliadok 3xC1 sa neuskutočnilo, jediná prihlásená Veľká Británia na štart nenastúpila.

Súhrn výsledkov sobotňajších finálových disciplín v rámci 4. kola Svetového pohára vo vodnom slalome v slovinskom Tacene:

MUŽI
C1: 1. Anže Berčič (Slovin.) 108,28 (0 tr. sekúnd), 2. Franz Anton (Nem.) 109,56 (0), 3. Matija Marinič (Chor.) 109,94 (0), ... 5. Matej Beňuš 110,31 (0), 7. Alexander Slafkovský (obaja SR) 115,10 (2)

K1: 1. Peter Kauzer (Slovin.) 99,87 (0 tr. sekúnd), 2. Fabian Dörfler 102,91 (0), 3. Hannes Aigner (obaja Nem.) 105,46 (0), ... 8. Andrej Málek (SR) 157,58 (50)

3xC1: 1. Slovinsko 121,55 (0 tr. sekúnd), 2. SLOVENSKO (Matej Beňuš, Alexander Slafkovský, Jerguš Baďura) 125,57 (2), 3. Nemecko 125,91 (2)

3xK1: 1. Nemecko 114,53 (0 tr. sekúnd), 2. Slovinsko 115,34 (0), 3. Taliansko 115,83 (0),...Slovensko (Andrej Málek, Ján Šajbidor, Miroslav Urban) nenastúpilo na štart

ŽENY
C1: 1. Jessica Foxová (Aus.) 132,69 (4 tr. sekundy), 2. Mallory Franklinová (V. Brit.) 135,04 (2), 3. Monika Jančová (ČR) 138,13 (0), ... Katarína Macová (SR) nedokončila finálovú jazdu

3xC1: nikto neštartoval