Odosielam na server ...

Vedeli ste, že na stránke Netky.sk existuje možnosť zobrazovať iba pozitívne správy? Ak nemáte chuť čítať o násilí, ľudskom nešťastí či katastrofách, zapnite si Filter pozitívnych správ a dozviete sa všetko pozitívne, čo sa okolo nás deje.

OK, rozumiem
21. mar. 2023Blahoslav
BratislavaBratislava
Biblia
TV program
Moje Netky
15.01.2023 10:00 Ekonomika
Vlani zbankrotovalo takmer 10-tisíc Slovákov
MOHLO BY VÁS ZAUJÍMAŤ
loader
ZOBRAZIŤ VIAC
15.01.2023 10:00 Ekonomika

Vlani zbankrotovalo takmer 10-tisíc SlovákovBRATISLAVA - V decembri vyhlásili Slováci 881 osobných bankrotov.


V medziročnom porovnaní je to mierny pokles o 0,34 percenta. Za celý minulý rok zbankrotovalo 9 674 Slovákov. Ako vyplýva z analýzy spoločnosti CRIF - Slovak Credit Bureau, v medziročnom porovnaní je to nárast o 11,95 percenta. Tento medziročný nárast osobných bankrotov nasleduje po predchádzajúcich dvoch rokoch ich poklesu. Historicky najviac Slovákov zbankrotovalo v roku 2019, v ktorom bolo až 16 167 osobných bankrotov.

Ako ďalej uviedla hlavná analytička CRIF SK Jana Marková, na významnom poklese osobných bankrotov v rokoch 2020 a 2021 sa podieľala zmena konkurznej legislatívy, ktorá nadobudla účinnosť 1. januára 2020. Vtedy začalo platiť ustanovenie, že v prípade návrhu na vyhlásenie konkurzu musí od vydania poverenia na vykonanie exekúcie alebo od začatia obdobného vykonávacieho konania uplynúť aspoň jeden rok.

Dôvodom nárastu počtu osobných bankrotov v minulom roku sú podľa Markovej dôsledky pandemickej situácie. „V tomto roku bude situácia dramatickejšia a počet osobných bankrotov vzrastie výraznejšie. Vplyv na to bude mať vysoká zadlženosť obyvateľov Slovenska, všeobecný nárast cien, najmä cien energií a vysoká inflácia,“ uviedla Marková.

Z dlhodobých štatistík spoločnosti CRIF SK vyplýva, že od roku 2006, keď na Slovensku začal platiť inštitút osobného bankrotu, do konca roka 2022 zbankrotovalo 67 736 obyvateľov Slovenskej republiky.
 reklama


Zdroj: SITA/ KB

Foto:  pixabayNašli ste chybu, alebo máte tip na zaujímavý článok? Napíšte nám na redakcia@netky.sk

Diskusia

Komentáre


Na tento článok reagovalo
užívatelia: 0 komentáre: 0

MOHLO BY VÁS ZAUJÍMAŤ
ZOBRAZIŤ VIAC
loader
loader
Kliknutím zavriete
Obrázok