Vladimír Putin strelil v Nočnej hokejovej lige osem gólov

NETKY.SK • 11 Máj 2021, 12:19 • 2 min

SOČI - Slávnostný zápas Nočnej hokejovej ligy sa skončil skóre 13 : 9 v prospech Putinovho tímu.

Slávnostný zápas Nočnej hokejovej ligy bol ukončený so skóre 13 : 9 v prospech tímu Legendy hokeja, ktorého súčasťou bol na ľade ruský prezident Vladimír Putin. Hlava štátu strelila osem gólov a pripísala si jednu asistenciu.

Putin tradične vystupoval pod 11. číslom. Medzi účastníkmi priateľského zápasu Legiend hokeja a Národného tímu nočnej hokejovej ligy bol aj šéf ministerstva obrany Ruskej federácie Sergej Šojgu, guvernér Moskovského regiónu Andrej Vorobyov, hudobník Igor Butman. Nechýbali ani domáci hokejisti Vyacheslav Fetisov, Pavel Bure, Alexej Kasatonov, Valery Kamensky, Igor Larionov, Alexej Morozov a ďalší.

Ako naznačuje konečná tabuľka zápasu, zverejnená na stránkach Nočnej hokejovej ligu na sociálnych sieťach, Putin získal prvý puk už v 29. sekunde od Pavla Bureho. Potom počas prvej tretiny skóroval hlava štátu ešte trikrát: prezident v druhej tretine strelil dva góly a v tretej si okrem dvoch strelených gólov pripísal asistenciu.

Ako hosť na zápase, ktorý sa konal za prítomnosti divákov v ľadovom paláci Boľšoj v Soči, bol prítomný aj prezident Medzinárodnej hokejovej federácie René Fasel.

Prezident Ruskej federácie sa tradične zúčastňuje slávnostných zápasov Nočnej hokejovej ligy, ktorá bola založená 15. decembra 2011 z iniciatívy Putina a slávnych veteránov ruského hokeja. Cieľom ligy je rozvoj masového hokeja v krajine, organizácia všeruských amatérskych súťaží v tomto športe, prístupných najširším vrstvám obyvateľstva.