Odosielam na server ...

Vedeli ste, že na stránke Netky.sk existuje možnosť zobrazovať iba pozitívne správy? Ak nemáte chuť čítať o násilí, ľudskom nešťastí či katastrofách, zapnite si Filter pozitívnych správ a dozviete sa všetko pozitívne, čo sa okolo nás deje.

OK, rozumiem
19. apr. 2021Jela
BratislavaBratislava
Biblia
TV program
Moje Netky
Pokutu za nezaplatenie diaľničnej známky môžete dostať do 3 rokov od incidentu
Pokutu za nezaplatenie diaľničnej známky môžete dostať do 3 rokov od incidentu
25.02.2021 08:13 Domov
Vláda zefektívnila pokutovanie jazdy bez zaplatenej diaľničnej známky
MOHLO BY VÁS ZAUJÍMAŤ
loader
ZOBRAZIŤ VIAC
25.02.2021 08:13 Domov

Vláda zefektívnila pokutovanie jazdy bez zaplatenej diaľničnej známkyBRATISLAVA - Ak ste nezaplatili elektronickú diaľničnú známku, môžu vás pokutovať najneskôr do troch rokov odo dňa porušenia povinnosti. Predtým na to mali 60 dní.


Pokutovanie prevádzkovateľov vozidiel, ktorí neuhradili elektronickú diaľničnú známku, bude efektívnejšie. Umožní to novela zákona o diaľničnej známke z dielne ministerstva dopravy, ktorú schválili poslanci parlamentu 24. ferbuára, v rámci skráteného legislatívneho procesu.

 

 

Pokutu za neuhradenie diaľničnej známky bude možné uložiť do dvoch rokov, odkedy sa príslušný okresný úrad dozvedel o porušení tejto povinnosti, najneskôr však do troch rokov odo dňa porušenia povinnosti. Novela zákona o diaľničnej známke nadobudne účinnosť dňom vyhlásenia.

 


Doteraz bolo možné pokutu uložiť do 60 dní odo dňa porušenia povinnosti, teda do 60 dní právoplatne rozhodnúť o pokute, čo bolo podľa rezortu pri dodržaní príslušných procesných ustanovení zákona o správnom konaní  v praxi takmer nevykonateľné.

 

Súvisiaci článok: Polícia zintenzívni kontroly počas zákazu vychádza. Za porušenie nariadení si siahneme hlboko do vreckareklama


reklama


Kríza, ktorú priniesol koronavírus, nás silno zasiahla. Vopred ďakujeme každému, kto zašle hoci len niekoľko centov na náš účet SK30 7500 0000 0040 2698 9329 Pomôžete tak ľudom, ktorí už roky pracujú pre vás, našich čitateľov, a to aj napriek nižšiemu platu či predĺženému pracovnému času.


Zdroj: SITA/ Netky Kristýna Peštová

Foto:  UnsplashNašli ste chybu, alebo máte tip na zaujímavý článok? Napíšte nám na redakcia@netky.sk

MOHLO BY VÁS ZAUJÍMAŤ
ZOBRAZIŤ VIAC
NAJČÍTANEJŠIE
ZOBRAZIŤ VIAC
loader
loader
Kliknutím zavriete
Obrázok