Odosielam na server ...

Vedeli ste, že na stránke Netky.sk existuje možnosť zobrazovať iba pozitívne správy? Ak nemáte chuť čítať o násilí, ľudskom nešťastí či katastrofách, zapnite si Filter pozitívnych správ a dozviete sa všetko pozitívne, čo sa okolo nás deje.

OK, rozumiem
19. apr. 2021Jela
BratislavaBratislava
Biblia
TV program
Moje Netky
Robert Gucký s Romanom Mikulcom
Robert Gucký s Romanom Mikulcom
24.02.2021 09:47 Domov
Vláda rozhodla, hlavným hraničným splnomocnencom je Robert Gucký
MOHLO BY VÁS ZAUJÍMAŤ
loader
ZOBRAZIŤ VIAC
24.02.2021 09:47 Domov

Vláda rozhodla, hlavným hraničným splnomocnencom je Robert GuckýBRATISLAVA - Výsledok rokovania vlády je už známy. Novým hlavným hraničným splnomocnencom Slovenska sa stáva Robert Gucký.


Dôvodom tohto rozhodnutia je, že Gucký od pondelka 15. februára zastáva funkciu riaditeľa Úradu hraničnej a cudzineckej polície Prezídia Policajného zboru. Táto funkcia sa viaže práve s výkonom funkcie hlavného hraničného splnomocnenca.

 

Robert Gucký, druhý zľava

 

Gucký bol vedením hraničnej a cudzineckej polície poverený ako prvý zástupca riaditeľa už od jari 2020, a súčasne zastával post zástupcu hlavného hraničného splnomocnenca.

Bilaterálne zmluvy Slovenskej republiky so susednými štátmi s výnimkou Rakúska zakotvili inštitút hraničných splnomocnencov. Tí sú zodpovední za realizáciu medzinárodných zmlúv týkajúcich sa štátnych hraníc, riešenie incidentov, mimoriadnych udalostí a všetkých problémov týkajúcich sa štátnych hraníc.
 reklama


reklama


Kríza, ktorú priniesol koronavírus, nás silno zasiahla. Vopred ďakujeme každému, kto zašle hoci len niekoľko centov na náš účet SK30 7500 0000 0040 2698 9329 Pomôžete tak ľudom, ktorí už roky pracujú pre vás, našich čitateľov, a to aj napriek nižšiemu platu či predĺženému pracovnému času.


Zdroj: SITA/ Netky Kristýna Peštová

Foto:  Fb Ministerstvo vnútraNašli ste chybu, alebo máte tip na zaujímavý článok? Napíšte nám na redakcia@netky.sk

MOHLO BY VÁS ZAUJÍMAŤ
ZOBRAZIŤ VIAC
NAJČÍTANEJŠIE
ZOBRAZIŤ VIAC
loader
loader
Kliknutím zavriete
Obrázok