Odosielam na server ...

Vedeli ste, že na stránke Netky.sk existuje možnosť zobrazovať iba pozitívne správy? Ak nemáte chuť čítať o násilí, ľudskom nešťastí či katastrofách, zapnite si Filter pozitívnych správ a dozviete sa všetko pozitívne, čo sa okolo nás deje.

OK, rozumiem
4. dec. 2022Barbora
BratislavaBratislava 19°
Biblia
TV program
Moje Netky
24.08.2022 08:38 Domov
Vláda má prerokovať zmeny v dôchodkovom sporení, elektrine aj plyne
MOHLO BY VÁS ZAUJÍMAŤ
loader
ZOBRAZIŤ VIAC
24.08.2022 08:38 Domov

Vláda má prerokovať zmeny v dôchodkovom sporení, elektrine aj plyneBRATISLAVA – Výrobcovia elektriny z vodných a jadrových elektrární by mali dodať stanovené množstvo elektriny za zvýhodnenú cenu pre obyvateľov bez ohľadu na to, či bude podpísaná zmluva so Slovak Power Holding, ktorý zastrešuje aj Slovenské elektrárne.


Vyplýva to z návrhu na schválenie všeobecného hospodárskeho záujmu na zabezpečenie bezpečnosti, pravidelnosti, kvality a ceny dodávok elektriny pre domácnosti v Slovenskej republike, o ktorom má v stredu rokovať vláda. Podobne má kabinet rozhodnúť aj o VHZ pre dodávky plynu, ktorý však zatiaľ nebol zverejnený. Ministerstvo hospodárstva predkladá vláde aj návrh novely zákona o energetike.

 

Dodávatelia zemného plynu a užívatelia distribučnej siete budú podľa neho musieť vždy k začiatku novembra uskladniť v zásobníkoch množstvo plynu, ktoré zodpovedá ich trhovému podielu z 25 % priemernej ročnej spotreby na danom území. Zmena vychádza z nariadenia EÚ, ktoré má zabezpečiť, aby boli zásobníky plynu v Európskej únii pred zimou naplnené na 80 %. Štruktúra odplát dôchodkových správcovských spoločností (DSS) na Slovensku by sa mala zmeniť.

 

 

Cieľom je dosiahnuť pozitívny efekt na hodnotu dôchodkových úspor sporiteľov. Vyplýva to z návrhu novely zákona o starobnom dôchodkovom sporení z dielne ministerstva práce, o ktorom má tiež rozhodnúť vláda. Kabinet má prerokovať aj návrh zákona, ktorým sa menia a dopĺňajú niektoré zákony v súvislosti s rozvojom automatizovaných vozidiel. Ministerstvo dopravy v ňom navrhuje zavedenie podmienky skúšobnej prevádzky pre tieto vozidlá. Zahŕňa tiež úpravy kompetencií národného koordinátora inteligentnej mobility a rozšírenie kompetencií orgánu typového schvaľovania v oblasti vydávania povolenia na skúšobnú prevádzku.

 

 

Zároveň by mal ustanoviť podmienky povolenia prevádzky automatizovaného doručovacieho vozidla. Platy zamestnancov v štátnej a verejnej správe sa od 1. januára 2023 zvýšia o sedem a od 1. septembra 2023 o ďalších 10 percent. Pedagogickí a odborní zamestnanci budú mať od januára platy vyššie o desať a od septembra 2023 a o ďalších 12 percent. Vyplýva to z nariadení vlády, ktoré má kabinet schváliť na stredajšom rokovaní a ktoré vyplývajú z dohodnutých kolektívnych zmlúv vyššieho stupňa. 

 

 

Možno vás zaujme: Nové zmeny v zákonoch! Týkajú sa aj prezidentských voliebreklama


reklama


Zdroj: TASR/ Netky Johny Domanský

Foto:  TASRNašli ste chybu, alebo máte tip na zaujímavý článok? Napíšte nám na redakcia@netky.sk

Diskusia

Komentáre


Na tento článok reagovalo
užívatelia: 0 komentáre: 0

MOHLO BY VÁS ZAUJÍMAŤ
ZOBRAZIŤ VIAC
ad
loader
loader
Kliknutím zavriete
Obrázok