Víťazom veľkej série na GP Bratislava CSIO Wittenberg

NETKY.SK • 22 Júl 2012, 20:33 • 2 min

Víťazom veľkej série na GP Bratislava CSIO Wittenberg - Ostatné športy Víťazom hlavnej súťaže 47. ročníka Mercedes-Benz Grand Prix CSIO*-W/Nations Cup 4* v jazdectve sa stal Nemec Thorsten Wittenberg na koni Connaught.

Víťazom hlavnej súťaže 47. ročníka Mercedes-Benz Grand Prix CSIO*-W/Nations Cup 4* v jazdectve sa stal Nemec Thorsten Wittenberg na koni Connaught. V rozoskakovaní finálovej pätice predviedol čistú a najrýchlejšiu jazdu. "Som šťastný, že sa mi podarilo vyhrať. Je to krásny záver uplynulých dvoch týždňov. Minulý na GP v Budapešti a teraz tu v Bratislave. Všetci sme šťastní, mojich sedem kamarátov i šéf ekipy, čiže sa bude dobre cestovať domov," uviedol Wittenberg. Vo veľkej sérii štartovalo celkovo 54 koní. Do rozoskakovania postúpilo iba päť, ktoré v základnej súťaži predviedli čisté jazdy, teda nezhodili ani jednu prekážku. Najrýchlejší bol Thorsten Wittenberg z Nemecka, pred Švajčiarom Rolandom Grimmom, Rakúšanom Dieterom Köflerom, Taliankou Alessiou Marioniovou a ďalším Nemcom Janom Werkem. Rozhodcovia postavil na rozoskakovanie novú trať s ôsmimi prekážkami, ktorú nakoniec zvládli bez chyby iba prvý štartujúci Köfler a posledný Wittenberg. Nemec bol o takmer dve sekundy rýchlejší a tak sa tešil z triumfu on. "Ráno pršalo a tak som si myslel, že ísť posledný bude nevýhoda. Nakoniec sa to obrátilo a bola z toho výhoda," pokračoval víťaz. Wittenberg jazdí s Connaughtom už štyri, či päť rokov a dokonale sa poznajú. "Je to výborný partner a skvele sa s ním spolupracuje. Dosť mi zjednodušuje skákanie," pochválil koňa a vzápätí aj bratislavských organizátorov: "V Bratislave som bol už predtým a veľmi sa mi tu páči. Sú tu veľmi milí ľudia a výborná organizácia." Najvyššie zo Slovákov sa umiestnil Radovan Šillo na koni Bulgarie Van De Lindehoeve, ktorý so štyrmi trestnými bodmi obsadil 23. miesto. "Kobyla mala po zranení a ročnej pauze tretie preteky. Myslím si, že skákala vynikajúco. V pohári sme boli veľmi blízko fantastickému výsledku, no nepodarilo sa. V druhom kole nám trochu došli sily a v GP som mal jednu hlúpu chybu. No celkovo to hodnotím veľmi dobre, napredujeme. Som rád, že sme sa kvalifikovali na budúcoročné majstrovstvá Európy, takže tieto preteky svoj účel splnili," povedal Šillo. Spolu s ním sa na ME 2013 kvalifikovali aj Jana Sláviková a Bronislav Chudyba.
Výsledky - Mercedes-Benz Grand Prix Bratislava FEI World Cup - finále Veľkej série: 1. Thorsten Wittenberg (Nem.) s koňom Connaught 0 trestných bodov/45,05 s, 2. Dieter Köfler (Rak.) - Glock's Prince De Vau 0/46,92 s, 3. Jan Wernke (Nem.) - Queen Mary 4/43,07, 4. Alessia Marioniová (Tal.) - Must Jourdaniere 4/46,17, 5. Roland Grimm (Švaj.) - Even To Heaven 8/45,95