Víťazom VC Singapuru Vettel

NETKY.SK • 22 September 2013, 16:05 • 2 min

SINGAPUR - Trojnásobný majster sveta triumfoval na okruhu v Singapure aj v predchádzajúcich dvoch ročníkoch.

Víťazom nedeľňajšej Veľkej ceny Singapuru v rámci seriálu majstrovstiev sveta motoristickej formuly 1 sa stal Nemec Sebastian Vettel na Red Bulle, čím si upevnil vedúcu pozíciu v celkovej klasifikácií šampionátu. Trojnásobný a úradujúci majster sveta tak naplno vyťažil z "pole position", ktorú si vybojoval v sobotňajšej kvalifikácií. Druhý skončil Fernando Alonso na Ferrari a tretie miesto obsadil Kimi Räikkönen na Lotus-Renault.

Dvadsaťšesťročný Vettel nadviazal na svoje miestne triumfy z rokov 2012 a 2011 a raduje sa zo siedmeho tohtosezónneho víťazstva, celkovo 33. v kariére.
Výsledky nedeľňajšej Veľkej ceny Singapuru, 13. v rámci seriálu MS motoristickej formuly 1: 1. Sebastian Vettel (Nem.) Red Bull, 2. Fernando Alonso (Šp.) Ferrari, 3. Kimi Räikkönen (Fín.) Lotus-Renault