Víťazom City Bratislava elite mužov Čelůstka, Varga iba ako divák

NETKY.SK • 3 Jún 2012, 11:24 • 2 min

Víťazom City Bratislava elite mužov Čelůstka, Varga iba ako divák - Ostatné športy Víťazom nedeľňajšej hlavnej kategórie elite muži v rámci City triatlon Bratislava, ktoré boli aj medzinárodnými majstrovstvami Slovenska, sa na bratislavskej Kuchajde stal

Víťazom nedeľňajšej hlavnej kategórie elite muži v rámci City triatlon Bratislava, ktoré boli aj medzinárodnými majstrovstvami Slovenska, sa na bratislavskej Kuchajde stal český reprezentant Jan Čelůstka. Trať s objemami 750 m plávanie, 20 km bicykel a 5 km beh absolvoval v čase 53:49,1 min. Na druhom mieste so stratou 7,9 s dobehol Maďar Pocsai Balázs a tretie miesto si vybojoval Slovák David Ruzsás, ktorý mal v cieli na českého olympionika stratu 15,4 s. Žiaľ, iba v úlohe diváka sledoval preteky čerstvý slovenský olympionik Richard Varga. Ešte v piatok sa na preteky tešil, chcel sa v nich ukázať pred svojimi kamarátmi a vychutnať si ich, ale realita bola iná. "V piatok keď som išiel domov z tlačovej konferencie som sa už necítil najlepšie. Prejavila sa na mne zmena počasia. Keď som prišiel domov musel som si ľahnúť do postele a následne prišla horúčka, sople, bolesť v krku. Vôbec som sa necítil dobre a vlastne odvtedy som len ležal, pil čaje, užíval med a citróny," vysvetlil pre TASR dôvody svojej neúčasti a pokračoval: "Dúfal som, že dnes ráno sa budem cítiť o dosť lepšie, v posteli to už lepšie aj bolo. Ale keď som prišiel na Kuchajdu cítil som, že to nebude dobré. Skúsil som sa aj rozcvičiť, akoby som išiel na preteky, ale bol som veľmi malátny." Pri neúčasti Richarda Vargu, ktorý je považovaný za jedného z najrýchlejších triatlonových plavcov, po plaveckej časti (1 okruh v jazere Kuchajda) vybiehal do cyklistického depa na vedúcej pozícii Ukrajinec Roman Koroľ, reprezentujúci Triklub FTVŠ Bratislava. Za ním sa ale utvorila silná, asi 12-členná skupina. Koroľ si svoje vedúce postavenie udržal aj po cyklistickej časti (4,5 km na Vajnorskej ulici, 2,5 tam, 2,5 km späť). V behu, ktorého dva okruhy viedli aj cez nákupné centrum Polus City, si pozíciu neudržal. Cez neho sa dostal Jan Čelůstka a vedenie si udržal až do cieľa. V cieli konštatoval, že mu bolo ľúto neúčasti Richarda Vargu. "Určite by bolo plávanie výrazne rýchlejšie, predsa len je to v triatlone absolútna špička čo sa týka plaveckej časti. Myslím si, že keby Rišo nastúpil, preteky by sa vyvíjali celkom inak."
výsledky: muži-elite (0,75 km plávanie, 20 km cyklistika, 5 km beh): 1. Jan Čelůstka (ČR) 53:49,1, 2. Pocsai Balázs (Maď.) +7,9 s, 3. Dávid Ruzsás (SR) +15,4, 4. Martin Krňávek (ČR) +22,3, 5. Roman Koroľ (Ukr.) +30,6, 6. Martin Novák (ČR) +42,2, 9. Andrej Orlický (SR) +1:37,6, 13. Martine Matušek (SR) +2:52,2