Víťazom 1. ročníka behu Rajec High Tatras Night Run 2013 na Štrbskom Plese sa stal Ádám Kovács

NETKY.SK • 2 Jún 2013, 09:42 • 2 min

ŠTRBSKÉ PLESO - Víťazom 1. ročníka behu Rajec High Tatras Night Run 2013 na 8-kilometrovej trati sa na Štrbskom Plese stal Ádám Kovács z Maďarska časom 26:27 min s náskokom 42 sekúnd pred Imrichom Magyarom (Loko Trans Slovakia), tretí dobehol Peter Žiška z behame.sk, ktorý zaostal za víťazom o 1:45 min.

V súťaži žien zvíťazila talentovaná 17-ročná Novozámčanka Lucia Janečková behajúca za Bratislava Marathon Team časom 33:06 min pred Katarínou Lovrantovou (33:55 min) a svojou mamou Danou Janečkovou, ktorá bola najlepšia v I. veteránskej kategórii.

Celkovo sa na 1. ročníku behu Rajec High Tatras Night Run-u predstavilo 456 bežcov (303 mužov a 153 žien), pričom vo výsledkovej listine figuroval aj futbalista Filip Šebo, no pri jeho mene bola značka DNF - nedokončil.

Výsledky:
Muži: 1. Ádám Kovács (Maď.) 26:27 min, 2. Imrich Magyar (Loko Trans Slovakia) 27:09, 3. Peter Žiška 28:12, 4. Konštatntín Kocian (obaja behame.sk) 28:31, 5. Gabriel Švajda (Bratislava Marathon Team) 28:41, 6. Peter Mlynár (ŠKP Št. Pleso) 29:06.

Ženy: 1. Lucia Janečková (Bratislava Marathon Team) 33:06 min, 2. Katarína Lovrantová (B. Bystrica) 33:55, 3. Dana Janečková (Bratislava Marathon Team) 34:12.