Víťazný štart Olympiakosu sa skončil na čísle 17

NETKY.SK • 19 Január 2016, 10:34 • 2 min

ATÉNY - V treťom tisícročí na európskych trávnikoch unikátna víťazná šnúra futbalistov Olympiakosu Pireus mala svoj koniec na Kréte. Suverénny líder najvyššej gréckej súťaže v pondelok prvý raz od začiatku sezóny nebodoval naplno, v 18. kole iba remizoval na pôde desiateho tímu tabuľky FC Platanias 1:1.

Domácich poslal do vedenia v 35. minúte Argentínčan Leonardo Ramos, aspoň bod ratoval v druhom polčase Kostas Fortunis. "Som šťastný, že sa mi podarilo skórovať proti najlepšiemu tímu v lige," povedal Ramos.

Sériou 17 výhier Aténčania prekonali európsky rekord tohto milénia v počte víťazstiev od úvodu ligového ročníka. Prvých šestnásť duelov vyhral v sezóne 2007/2008 luxemburský F91 Dudelange, pätnásť zápasov bodovali naplno ukrajinský Šachtar Doneck (2012/2013), waleský Bangor City (2010/2011) a islandský FH Hafnarfjördur (2005).
Pred druhým AEK Atény má Pireus luxusný 16-bodový náskok a nestratil šancu stať sa iba druhým tímom v gréckej histórii so ziskom titulu bez jedinej prehry. Doteraz sa to podarilo iba mestskému rivalovi Panathinaikosu v ročníku 1963/64, referuje oficiálna stránka Európskej futbalovej únie.

Na starom kontinente stále trvá aj dlhšia víťazná šnúra, ťahá ju Crvena zvezda Belehrad v srbskej najvyššej súťaži a má už 19 zápasov. Rekord všetkých čias drží portugalská Benfica Lisabon s 29 zárezmi z "eusébiovských" čias (1971 - 1973). Chorvátske Dinamo Záhreb zaostalo v sezóne 2006/07 len o jeden zápas.