Víťazný návrat Chapecoense na medzinárodnú scénu, nad Zuliou vyhralo 2:1

NETKY.SK • 8 Marec 2017, 08:52 • 2 min

MARACAIBO - Brazílsky futbalový klub AF Chapecoense zažil víťazný návrat na medzinárodnú scénu po novembrovej leteckej tragédii, pri ktorej zomreli takmer všetci hráči tohto tímu. V úvodnom zápase 7. skupiny juhoamerického Pohára osloboditeľov vyhral v noci na stredu na pôde venezuelského tímu Atletico Zulia 2:1.

Góly hostí strelili Reinaldo v 33. a Luiz Antonio v 68. minúte, za domácich už stihol v 77. minúte iba skorigovať Juan Arango. Ako uviedla agentúra DPA, venezuelskí fanúšikovia privítali Chapecoense na svojom štadióne potleskom.

Väčšina hráčov Chapecoense zahynula vlani v novembri po leteckej tragédii v Kolumbii. O život prišlo vtedy celkovo 71 ľudí, z toho 19 hráčov a 24 ďalších členov realizačného tímu. Tím letel na odvetu finálového zápasu Copa Sudamericana, v ktorej sa mal stretnúť s Medellinom. Klub po leteckom nešťastí zostavil úplne nový tím.

Pohár osloboditeľov - 1. kolo:

4. skupina

Atletico Paranaense - Universidad Catolica 2:2 (1:0)

Góly: 5. Gonzalez, 76. Nikao - 86. Llanos, 89. Noir, ČK: 89. Maripan (U. Catolica) po 2. ŽK

5. skupina

J. Wilstermann - Peňarol 6:2 (3:0)

Góly: 7. a 33. Rios, 27. Thomaz (z 11 m), 74. Zenteno, 85. Cardozo (z 11 m), 88. Olego - 49. a 70. G. Rodriguez, ČK: 55. Rios - 66. Boselli po 2. ŽK