Višňovský na roztrhanie, jeho druhý gól v sezóne ale nestačil

NETKY.SK • 20 Marec 2013, 13:35 • 2 min

NEW YORK - Dvaja slovenskí hokejisti si v zámorskej NHL v noci na stredu vylepšili svoje štatistiky v kanadskom bodovaní. V stretnutí NY Islanders - Ottawa obranca Ľubomír Višňovský v 32. minúte zvýšil vedenie "ostrovanov" na 3:1, v tretej tretine ale domáci inkasovali štyri góly a prehrali 3:5.

Pre Višňovského, ktorý bol s 27:21 minútami najvyťaženejším hráčom Islanders, to bol druhý gól v sezóne a po 17 odohraných zápasoch má na svojom konte 8 bodov (2+6). Víťazný gól senátorov, ktorí vyhrali tretí duel v rade, dal v hale Nassau Veterans Memorial Coliseum minútu pred koncom Sergej Gončar. Konečné skóre spečatil do prázdnej bránky Kanaďan Guillaume Latendresse. Pri poslednom góle hostí nahrával kapitán Ottawy Daniel Alfredsson, pre ktorého to bol jubilejný 1100. kanadský bod v NHL.

Jednu asistenciu si pripísal slovenský útočník Floridy Tomáš Kopecký v Caroline, kde jeho Florida vyhrala 4:1. Pre zástupcu kapitána panterov, ktorý dal v tejto sezóne 11 gólov, to bola ôsma asistencia v ročníku. Kopecký strávil na ľade necelých 17 minút a bol druhým najvyťaženejším útočníkom hostí.

Naprázdno znova vyšiel útočník NY Rangers Marián Gáborík v stretnutí s New Jersey, ktoré "jazdci" vyhrali 3:2. Počas vyše 17-minútového pobytu na ľade Gáborík ani raz nevystrelil na súperovho brankára a zaznamenal jeden plusový bod. Henrik Lundqvist zastavil 29 striel Devils a do bránky sa postavil po piaty raz za posledných osem dní. Rangers sa v konferencii dostali na druhé miesto za Pittsburgh s rovnakým počtom bodov ako má tretie New Jersey. "Je to pre nás veľké víťazstvo, pretože sme predbehli tím, ktorý bol v tabuľke o dva body pred nami. Hank (Lundqvist-pozn.) nás opäť podržal, keď sme to potrebovali," povedal kapitán Rangers Ryan Callahan.

Už druhý zápas pre zranenie vynechal obranca Buffala Andrej Sekera, "šable" ale zvíťazili v Montreale 3:2 po predĺžení. Brankár Canadiens Peter Budaj sledoval zápas opäť len v pozícii náhradníka a  v rovnakej úlohe bol vo Vancouvri aj Jaroslav Halák, kde St. Louis prehralo 2:3. Prednosť pred Halákom dostal opäť Jake Allen, ktorý má bilanciu v tejto sezóne osem výhier a dve prehry.

Hokejisti Bostonu prehrali na ľade Winnipegu 1:3, pričom kapitán medveďov Zdeno Chára mal na konte dva strelecké pokusy. Slovenský obranca však bol tradične najvyťaženejším mužom svojho tímu, keď na ľade strávil 26:51 minút. Skvelým výkonom podloženým 27 zákrokmi sa predviedol český brankár Jets Ondřej Pavelec, ktorý inkasoval iba jediný gól z "palice" Brada Marchanda v 21. minúte. Hosťujúci Bruins, ktorým chýbal pre menšie zranenie center David Krejčí, držali najtesnejšie vedenie až do záveru tretej tretiny. V 52. minúte však vyrovnal v presilovke Blake Wheeler a o iba 57 sekúnd neskôr otočil skóre Evander Kane. V čase 59:53 potom ešte do prázdnej bránky uzavrel skóre opäť Wheeler.

Desiate víťazstvo v sérii, to je bilancia, ktorú po víťazstve 2:1 nad Washingtonom ťahajú hokejisti Pittsburghu. O triumfe tučniakov rozhodol víťazný gól Matta Niskanena z tretej tretiny a ubránená kľúčová presilovka Caps. V drese víťazov asistoval pri oboch góloch kapitán Sidney Crosby. Gólman tučniakov Marc-Andre Fleury sa blysol 28 zákrokmi a na konte má už 16 výhier, čo je najviac zo všetkých brankárov v NHL. Pittsburgh hral už šiesty duel v rade bez Jevgenija Malkina, ktorého v minulej sezóne vyhlásili za najužitočnejšieho hráča celej zámorskej profisúťaže. Pittsburghská hala Consol Energy bola vypredaná už 269-krát v rade.

sumáre:
NEW JERSEY - NY RANGERS 2:3 (2:2, 0:1, 0:0)
Góly: 16. Zajac, 18. Volčenkov - 12. Del Zotto, 17. Hägelin, 28. Nash. Brankári: Hedberg - Lundqvist, strely na bránku: 31:22. Diváci: 17.625.

NY ISLANDERS - OTTAWA 3:5 (2:2, 0:1, 0:0)
Góly: 18. Aucoin, 21. Bailey, 32. VIŠŇOVSKÝ - 7. Kassian, 42. Silfverberg, 43. Z. Smith, 59. Gončar, 60. Latendresse. Brankári: Nabkov - Bishop, strely na bránku: 29:23. Diváci: 10.668.

CAROLINA - FLORIDA 1:4 (0:0, 0:0, 1:4)
Góly: 58. J. Staal - 48. Fleischmann (KOPECKÝ), 53. Goc, 54. Matthias, 60. Smithson. Brankári: Ellis - Markström, strely na bránku: 34:44. Diváci: 16.349.

COLUMBUS - NASHVILLE 4:3 (0:0, 2:1, 2:2)
Góly: 25. Tjutin, 30. Letestu, 50. Nikitin, 53. Brassard - 35. G. Bourque, 58. Mueller, 59. Fisher. Brankári: Bobrovskij - Rinne, strely na bránku: 31:35. Diváci: 13.364.

MONTREAL - BUFFALO 2:3 pp (0:2, 0:0, 2:0 - 0:1)
Góly: 48. Pacioretty, 57. C. Armstrong - 8. a 63. Ott, 19. Ennis. Brankári: Price - Enroth, strely na bránku: 34:21. Diváci:  21.273.

PITTSBURGH - WASHINGTON 2:1 (0:0, 1:1, 1:0)
Góly: 32. Martin, 52. Niskanen - 29. Ovečkin. Brankári: Fleury - Holtby, strely na bránku: 36:29. Diváci: 18.653.

WINNIPEG - BOSTON 3:1 (0:0, 0:1, 3:0)
Góly: 52. a 60. Wheeler, 53. E. Kane - 21. Marchand. Brankári: Pavelec - Rask, strely na bránku: 25:28. Diváci: 15.004.

VANCOUVER - ST. LOUIS 3:2 (0:0, 3:0, 0:2)
Góly: 23. Hansen, 25. D. Sedin, 32. Weise - 46. Schwartz, 54. Berglund. Brankári: Schneider - Allen, strely na bránku: 19:34. Diváci: 18.910.

LOS ANGELES - PHOENIX 3:2 (1:0, 1:0, 1:2)
Góly: 15. Penner, 27. Doughty, 54. Stoll - 52. a 60. Doan. Brankári: Bernier - Smith, strely na bránku: 29:42. Diváci: 18.118.