Višňovský na čele bodovania obrancov, Gáborík skóroval, Hossa asistoval

NETKY.SK • 21 Marec 2011, 08:37 • 2 min

Traja slovenskí hokejisti sa v noci na pondelok bodovo presadili v zámorskej NHL, každý z trojice Marián Gáborík, Marián Hossa a Ľubomír Višňovský si pripísal po jednom bode. Obranca Anaheimu Višňovský prispel už 44. gólovou asistenciou v sezóne k triumfu 5:4 po predĺžení nad Calgary a zároveň sa dostal do sólovej vedúcej pozície v kanadskom bodovaní obrancov NHL so súčtom 58. Slovenský zadák, ktorý o jeden bod vedie pred Keithom Yandlom z Phoenixu, asistoval pri góle Fína Teemuho Selänneho, ten dve minúty pred koncom tretej časti vyrovnal na 4:4 a vynútil pre domácich predĺženie. Selänne vsietil už 402. gól za Anaheim, čo je druhý najlepší strelecký výkon v službách jedného tímu v dejinách profiligy. Viac (474) dal iba Jarome Iginla za Calgary.Chicago aj zásluhou 27. asistencie Hossu v sezóne zdolalo Phoenix 2:1 a poskočili z 8. miesta v Západnej konferencii na 5. priečku. Slovenský kanonier mal aj obrovskú šancu na strelenie gólu, no Iľja Bryzgalov predviedol skvelý zákrok. Bývalý kapitán jastrabov v službách Coyotes Adrian Aucoin odohral ako 264. hráč v histórii súťaže 1000. duel NHL.V prvom nedeľňajšom zápase zvíťazili Rangers nad Pittsburghom 5:2. V drese jazdcov sa v 50. minúte strelecky vyznamenal krídelník Gáborík, ktorý v presilovke vyrovnal na 2:2. Rangers mali famózny záver zápasu, keď v ďalšom priebehu strelili súperovi tri góly a strhli víťazstvo na svoju stranu.V súboji dvoch tímov ešte stále zúfalo bojujúcich o play off New Jersey zdolalo Columbus na jeho ľade 3:0. Brankársky veterán hostí Martin Brodeur zaznamenal nový rekord NHL v podobe 115. čistého konta, ale jeho tím stále stráca na postup sedem bodov, pričom do konca základnej súťaže majú Devils už pred sebou iba desať vystúpení.Naopak svoju nádej posilnilo Buffalo, ktoré doma s Nashvillom uhralo aspoň bod po prehre po predĺžení (1:2) a zotrvalo nad "hladinou". Na ôsmom mieste majú Sabres už trojbodový náskok pred Carolinou. Domáci obranca Andrej Sekera síce odohral vyše 25 minút, no pripísal si iba dve mínusky.

výsledky: Pittsburgh - NY Rangers 2:5 /za hostí Gáborík 1+0/, Buffalo - Nashville 1:2 pp, Columbus - New Jersey 0:3, Minnesota - Montreal 1:8, Phoenix - Chicago 1:2 /za hostí Hossa 0+1/, Anaheim - Calgary 5:4 pp /za domácich Višňovský 0+1/