Odosielam na server ...

Vedeli ste, že na stránke Netky.sk existuje možnosť zobrazovať iba pozitívne správy? Ak nemáte chuť čítať o násilí, ľudskom nešťastí či katastrofách, zapnite si Filter pozitívnych správ a dozviete sa všetko pozitívne, čo sa okolo nás deje.

OK, rozumiem
3. jún. 2023Karolína
BratislavaBratislava
Biblia
TV program
Moje Netky
Bankovky
Bankovky
29.03.2021 06:20 Ekonomika
Viete koľko bude stáť preprava testov a ďalšieho materiálu na boj proti COVID-19?
MOHLO BY VÁS ZAUJÍMAŤ
loader
ZOBRAZIŤ VIAC
29.03.2021 06:20 Ekonomika

Viete koľko bude stáť preprava testov a ďalšieho materiálu na boj proti COVID-19?SLOVENSKO - Zabezpečenie prepravy materiálu v súvislosti s bojom proti pandémii ochorenia COVID-19 má rezort vnútra vyjsť na 405-tisíc eur bez DPH.


Suma  405-tisíc eur bez DPH na prepravu vyplýva  z oznámenia na internetovej stránke Úradu pre verejné obstarávanie. Prepravu by mala zabezpečiť spoločnosť IGGY-TRADE s.r.o.

 

 

„Odbor dopravy požaduje zabezpečenie prepravy materiálu v súvislosti s pandémiou koronavírusu COVID-19 a to z dôvodu obmedzených možností vozového parku pri preprave zdravotníckeho materiálu (testy) a ďalšieho materiálu, pričom verejný obstarávateľ nie je schopný túto možnosť zabezpečovať pre celé územie SR," uviedlo ministerstvo vnútra.

 

Mohlo by vás zaujímaťNových prípadov cez PCR testy je menej ako tisíc, obete však pribúdajú každým dňom

 

Potreba zazmluvniť prepravnú spoločnosť disponujúcu chladiarenskými vozidlami s možnosťou vykurovania, aby nedochádzalo k znehodnoteniu materiálu, vznikla z dôvodu povinnosti zabezpečiť rozvoz zdravotníckeho a ďalšieho materiálu v súvislosti s celoplošným alebo regionálnym testovaním vznikla podľa rezortu. „Vozidlá, ktoré budú tento materiál prevážať, musia mať FRC certifikát s vyhodnocovačom teplôt, nakoľko každý druh materiálu sa má prevážať pri inej teplote," zdôraznilo ministerstvo.


Zmluva na prepravu bola uzavretá na obdobie desiatich mesiacov, prípadne do vyčerpania daného finančného limitu. Prevoz materiálu by mal zodpovedať približne 225-tisíc odjazdeným kilometrom.
 

Prečítajte si tiež: Samotesty už dostali výnimku. Ešte nie je známe, ako bude takéto testovanie prebiehaťreklama


Zdroj: SITA/ Netky Kristýna Peštová

Foto:  UnsplashNašli ste chybu, alebo máte tip na zaujímavý článok? Napíšte nám na redakcia@netky.sk

MOHLO BY VÁS ZAUJÍMAŤ
ZOBRAZIŤ VIAC
loader
loader
Kliknutím zavriete
Obrázok