VIDEO Zápas so Švédmi zvládli mladí Slováci na výbornú! Trom korunkám nedali najmenšiu šancu

NETKY.SK • 23 Jún 2017, 08:19 • 2 min

Lublin - Slovenská futbalová reprezentácia do 21 rokov uspela v záverečnom treťom stretnutí A-skupiny ME. Vo štvrtok v Lubline zdolala Švédsko 3:0 a obsadila druhé miesto za Anglickom, ktoré v súbežne hranom zápase v Kielcoch zvíťazilo nad domácim Poľskom rovnakým pomerom. Slovensko má stále šancu na postup do semifinále z tabuľky tímov na druhých priečkach.

Martin Chrien otvoril skóre už v 5. minúte, Jaroslav Mihalík pridal druhý gól o sedemnásť minút neskôr a nováčik v základnej zostave Ľubomír Šatka stanovil výsledok po zmene strán v 73. minúte.

ME futbalistov do 21 rokov - A-skupina - Lublin:

Slovensko - Švédsko 3:0 (2:0)

Góly: 5. Chrien, 22. Mihalík, 73. Šatka. Rozhodovali: Gil Manzano - Nevado Rodriguez, Barbero Sevilla (všetci Šp.), ŽK: Mrabti, Wahlqvist (obaja Švédsko), 11.203 divákov.

zostavy a striedania:

Slovensko: Chovan - Šatka, Niňaj, Škriniar, Mazáň - Lobotka - Rusnák, Chrien, Bero (85. Bénes), Mihalík (90. Haraslín) - Zreľák (69. Šafranko)

Švédsko: Cajtoft - Wahlqvist, Larsson, Brorsson, Binaku - Mrabti, Olsson (72. Asoro), Hallberg (46. Tankovič), Fransson - Strandberg, Cibicki (46. Eliasson)

Pavel Hapal, tréner SR: "Bola to veľká jazda. Hrali sme excelentne, mali sme veľa šancí a Švédov sme jasne predčili. Dali sme tri góly a chlapci bojovali až do konca a ďalšie ešte chceli pridať. Budeme teraz čakať, či postúpime a ja si myslím, že na to máme dobrú šancu. Bola by veľká škoda, keby tím s takýmto charakterom nešiel ďalej."

Stanislav Lobotka, stredopoliar SR: "Výsledok 3:0 je super, zdolať Švédsko takým rozdielom je pre nás veľmi dobré. Odmakali sme to, odjazdili sme to a teraz musíme čakať, či to bude stačiť. Ak máme postúpiť, tak postúpime."