VIDEO Vypredané pražské derby pre Slaviu, asistencia Stocha i neuznaný regulérny gól

NETKY.SK • 18 September 2017, 11:30 • 2 min

Praha - Slavia Praha triumfovala v tradičnom derby pražských "S", keď nad Spartou zvíťazila vo vypredanom Edene 2:0. Na úvodnom góle zápasu sa podieľal aj slovenský reprezentant Miroslav Stoch. Slavia si mohla zabezpečiť vedenie už v prvom polčase, ale arbiter neuznal domácim regulérny gól.

Niekoľko hodín po zápase sa dokonca postranný rozhodca Petr Blažej za svoje pochybenie ospravedlnil. "Evidentne som pochybil, nemám sa za čo schovávať," uviedol Blažej.

Prvý gól 288. derby strelil Milan Škoda, keď sa po priamom kope Stocha presadil hlavou. Víťazstvo "zošívaných" poistil v nadstavenom čase Josef Hušbauer. Hostia hrali od 89. minúty bez vylúčeného Costu.