Odosielam na server ...

Vedeli ste, že na stránke Netky.sk existuje možnosť zobrazovať iba pozitívne správy? Ak nemáte chuť čítať o násilí, ľudskom nešťastí či katastrofách, zapnite si Filter pozitívnych správ a dozviete sa všetko pozitívne, čo sa okolo nás deje.

OK, rozumiem
20. okt. 2019Vendelín
BratislavaBratislava 19°
Biblia
TV program
Moje Netky
Ilustračné foto
Ilustračné foto
04.07.2017 17:01 Zahraničie
VIDEO Toto sú najtoxickejšie miesta na našej planéte, pomaly špiníme aj vesmír
MOHLO BY VÁS ZAUJÍMAŤ
loader
ZOBRAZIŤ VIAC
04.07.2017 17:01 Zahraničie

VIDEO Toto sú najtoxickejšie miesta na našej planéte, pomaly špiníme aj vesmírĽudstvo za posledných 100 rokov urobilo veľmi výrazný technologický pokrok, ktorý nám síce spohodlnil život ale prírodu poznačil hrozným pôsobom.


Človek pre svoj životný nadštandard neustále produkuje škodlivé látky - chemické, jadrové, odpad z domácností, elektronický odpad, emisie a iné. Životné prostredie v niektorých oblastiach je tak poškodené, že sa tam ani nedá žiť. Napríklad z ukrajinského Černobyľu sa stalo mesto duchov. Život sa tam vracia po desiatkach rokov len veľmi pomaly.

 

Nebezpečná zmena klímy nie je problém budúcnosti, máme už len tri roky!

 

Najtoxickejšími miestami na Zemi sú: 1. Agbogbloshie Dumpsite v Ghane (v lokalite sa nebezpečne hromadí elektronický odpad) 2. Černobyľ na Ukrajine (oblasť zamorená jadrovým odpadom) 3. Rieka Citarum v Indonézii (najznečistenejšia rieka na svete, jej hladina je pokrytá odpadkami) 4. Dzerzhinsk v Rusku (zamorené chemickým odpadom) 5. Hazaribagh v Bangladéši (voda je kontaminovaná chemikáliami z odevného priemyslu) 6. Kabwe v Zambii (zamorené olovom) 7. Severný Kalimantan (Pri ťažbe zlata do prostredia uniká veľké množstvo ortuti) 8. Matanza- Riachuelo v Argentíne (zamorené chemickým a minerálnym odpadom), 9. Delta rieky Niger v Nigérii (rozsiahle ropné škvrny), 10. Norilsk v Rusku (oblasť je zamorená minerálnym odpadom).

 

 

Zoznam síce neobsahuje žiadne miesta v USA ale aj tam existujú lokality, ktoré boli vyhlásené za mimoriadne toxické, ako napríklad Love Canal v blízkosti New Yorku, Tar Creek, Oklahoma či Gowanus Canal.

 

Ďalšie miesta, ktoré sa v tejto súvislosti oplatí spomenúť:

 

Linfen v Číne: Ovzdušie v Linfene sa považuje sa za najviac znečistené mesto na svete. Dôvodom je priemyselná výroba a smog z automobilov. Vzduch je tak znečistený, že keby ste si na balkóne nechali uschnúť bielizeň, tak sa na nej usadí čierna vrstva.

 

Ostrov odpadkov v Tichom oceáne je 14-krát väčší ako Slovensko. Ide o najväčší pás morského znečistenia na Zemi.

 

Rondonia v Brazílii je najviac odlesnený región Amazonského dažďového pralesa. Tisíce a hektárov lesa boli vyklčované alebo vypálené a teraz sa tam chová dobytok.

 

Rieka Yamuna v Indii: Napriek tomu, že vláda sa usiluje o jej vyčistenie, vodu naďalej kontaminuje odpad z hlavného mesta Naí Dillí. Ľudia do nej vypúšťajú úplne všetko.

 

India udelila riekam Ganga a Jamuna ľudské práva, znečisťovateľov bude tvrdo tresať

 

Vesmír: Človek nielenže zdevastoval planétu, ale odpadom zaplavuje i vesmír. nechal obrovskú stopu znečistenia vo vesmíre. Ide o pokazené kozmické lode, satelity, stratené súčiastky a iné predmety vytvorené človekom. reklama


Zdroj: netky LS

Foto:  PixabayNašli ste chybu, alebo máte tip na zaujímavý článok? Napíšte nám na redakcia@netky.sk

Diskusia

Komentáre


Na tento článok reagovalo
užívatelia: 0 komentáre: 0

MOHLO BY VÁS ZAUJÍMAŤ
ZOBRAZIŤ VIAC
loader
loader
Kliknutím zavriete
Obrázok