Testovaných na slovensku
11742
Infikovaných na slovensku
450
Infikovaných svetovo
1030424
Úmrtí svetovo
54241
Odosielam na server ...

Vedeli ste, že na stránke Netky.sk existuje možnosť zobrazovať iba pozitívne správy? Ak nemáte chuť čítať o násilí, ľudskom nešťastí či katastrofách, zapnite si Filter pozitívnych správ a dozviete sa všetko pozitívne, čo sa okolo nás deje.

OK, rozumiem
BratislavaBratislava
Biblia
TV program
Moje Netky
Ilustračné foto
Ilustračné foto
02.05.2018 10:29 Zaujímavosti
VIDEO To snáď nie je možné! Pozrite sa, čo si dovolil vodič na jednej z najvyťaženejších diaľníc v Anglicku!
MOHLO BY VÁS ZAUJÍMAŤ
loader
ZOBRAZIŤ VIAC
02.05.2018 10:29 Zaujímavosti

VIDEO To snáď nie je možné! Pozrite sa, čo si dovolil vodič na jednej z najvyťaženejších diaľníc v Anglicku!Celý svet krúti hlavou nad trúfalosťou britského vodiča, ktorý svojim nezodpovedným konaním ohrozoval ostatných.


Automobily Tesla z dielne Elona Muska poháňané elektrickou energiou si čoraz viac podmaňujú svet. Dovoliť si ich zatiaľ rozhodne nemôže každý, no technológie, ktorými sú tieto autá „nabité“ udivujú všetkých. Jednou z nich, azda najznámejšou, je takzvaný autopilot, teda funkcia, ktorá vodičovi významne zjednodušuje jazdu a prakticky šoféruje za neho. Stále však ide len o umelú inteligenciu, ktorá môže kedykoľvek zlyhať, preto sa na ňu nemožno stopercentne spoliehať. Je teda dôležité, aby bol vodič neustále v strehu. Na to zrejme „pozabudol“ aj istý anglický majiteľ Tesly, ktorý nemal problém počas jazdy na jednej z najznámejších anglických diaľnic presadnúť si na miesto spolujazdca a kvalitne sa vyspať.

 

39-ročný šofér Bhavesh Patel zrejme nasadal do auta veľmi unavený. Rozhodol sa preto využiť všetky možnosti, ktoré mu luxusný dopravný prostriedok dáva a pohodlne sa premiestnil z miesta šoféra na miesto spolujazdca, kde si sladko pospal. To všetko sa odohralo uprostred rušnej premávky na diaľnici M1 v Anglicku!

 

Trúfalosť tohto „vodiča“ zaznamenali na video ľudia z okoloidúceho vozidla a následne ho udali na polícii. Nakoľko tamojšie zákony týkajúce dopravy sú veľmi prísne, aj tento priestupok podľa toho posudzovali. Patel sa vyjadril, že si uvedomuje, že jeho počínanie nebolo rozumné, no zároveň verí značke Tesla a vyčíta si len to, že sa nechal chytiť.

 

Súd rozhodol, že Patelovi na 18 mesiacov vezme vodičské oprávnenie a rovnako mu nariadili 100 hodín verejnoprospešných prác, desať dní preškolenia a pokutu vo výške 2000 eur.

 reklama


reklama


Zdroj: netky IK

Foto:  FacebookNašli ste chybu, alebo máte tip na zaujímavý článok? Napíšte nám na redakcia@netky.sk

Diskusia

Komentáre


Na tento článok reagovalo
užívatelia: 0 komentáre: 0

MOHLO BY VÁS ZAUJÍMAŤ
ZOBRAZIŤ VIAC
loader
loader
Kliknutím zavriete
Obrázok