Odosielam na server ...

Vedeli ste, že na stránke Netky.sk existuje možnosť zobrazovať iba pozitívne správy? Ak nemáte chuť čítať o násilí, ľudskom nešťastí či katastrofách, zapnite si Filter pozitívnych správ a dozviete sa všetko pozitívne, čo sa okolo nás deje.

OK, rozumiem
21. jún. 2021Alojz
BratislavaBratislava 21°
Biblia
TV program
Moje Netky
Ilustračné foto
Ilustračné foto
27.01.2018 15:00 Zaujímavosti
VIDEO Takto vyzerá bezhraničná súrodenecká láska: Oddaná sestra si zaslúži obdiv!
MOHLO BY VÁS ZAUJÍMAŤ
loader
ZOBRAZIŤ VIAC
27.01.2018 15:00 Zaujímavosti

VIDEO Takto vyzerá bezhraničná súrodenecká láska: Oddaná sestra si zaslúži obdiv!Čínske dievčatko má len deväť rokov a už iniciatívne prebralo zodpovednosť za svojho chorého brata, pre ktorého sa stalo doslova rukami aj nohami.


Dingshuang sa narodila do ťažkých pomerov. Obaja jej rodičia majú veľké zdravotné problémy a podobne je na tom aj jej o tri roky starší brat Dingfua. Okrem toho rodina žije vo veľmi skromných podmienkach, kde na nejakú nadštandardnú liečbu neostávajú žiadne peniaze. Len deväťročné dievčatko sa preto plnohodnotne stará o všetkých svojich blízkych s láskou a oddanosťou.

 

Dingfua sa narodil s ochorením, ktoré mu znemožňuje plnohodnotne využívať končatiny. Nedokáže preto chodiť a neudrží ani pero. Z tohto dôvodu sa jeho rodičia obávali, že sa mu nedostane vzdelania. Dingshuang však našla riešenie. Podujala sa, že bude denne brata na chrbte nosiť do školy, bude mu pomáhať s úlohami a bude mu aj najlepšou priateľkou. Jeho osud jej rozhodne nebol ľahostajný a odmietla sa zmieriť s tým, že by kvôli svojmu postihnutiu ostal negramotným.

 

Ich spoločný deň sa začína tým, že Dingshuang bratovi pomôže s rannou hygienou a oblečením. Následne ho odnesie do školy. Tu sedia spolu v jednej lavici, vďaka čomu sú si stále nablízku. Po návrate domov sa venujú domácim úlohám a keď Dingshuang zavrie knihy, prichádzajú na rad domáce práce, ktorých je rovnako neúrekom, pretože jej rodičia sami všetko nezvládajú.

 

Deti vo veku Dingshuang obvykle nie sú zodpovedné ešte ani sami za seba, no ona je už doslova hlavou rodiny. Nevníma to však ako záťaž. Naučila sa tak žiť a je na to zvyknutá. Svoju rodinu miluje a urobila by pre nich čokoľvek. A ako povedala, "Nikdy svojho brata neopustím. Budem navždy jeho nohami."

 reklama


reklama


Kríza, ktorú priniesol koronavírus, nás silno zasiahla. Vopred ďakujeme každému, kto zašle hoci len niekoľko centov na náš účet SK30 7500 0000 0040 2698 9329 Pomôžete tak ľudom, ktorí už roky pracujú pre vás, našich čitateľov, a to aj napriek nižšiemu platu či predĺženému pracovnému času.


Zdroj: netky IK

Foto:  PixabayNašli ste chybu, alebo máte tip na zaujímavý článok? Napíšte nám na redakcia@netky.sk

Diskusia

Komentáre


Na tento článok reagovalo
užívatelia: 0 komentáre: 0

MOHLO BY VÁS ZAUJÍMAŤ
ZOBRAZIŤ VIAC
loader
loader
Kliknutím zavriete
Obrázok