VIDEO Španieli v dramatickom závere vydolovali remízu s Anglickom

NETKY.SK • 16 November 2016, 08:17 • 2 min

BRATISLAVA - Ruská futbalová reprezentácia zvíťazila v utorňajšom prípravnom zápase v Groznom nad Rumunskom 1:0 vďaka gólu Magomeda Ozdojeva z tretej minúty nadstaveného času.

Malta na národnom štadióne v Ta'Qali prehrala s favorizovaným Islandom 0:2, keď oba góly inkasovala od štvrťfinalistu EURO 2016 po zmene strán. Práve Malťania budú 26. marca 2017 najbližšími súpermi Slovenska v F-skupine kvalifikácie MS 2018.

Maďari prehrali v Budapešti so Švédskom 0:2, v ich drese odohral 58 minút útočník bratislavského Slovana Tamás Priskin. Česi zakončili rok 2016 remízou 1:1 s Dánskom. V Mladej Boleslavi ich poslal do vedenia v 8. minúte Antonín Barák, ešte do prestávky však vyrovnal Nicolai Jorgensen.

Jeden zo šlágrov utorňajšieho večera sa hral vo Wembley, kde Angličania privítali Španielov. Skóre sa prvýkrát zmenilo už v 9. minúte, keď Jamie Vardy v šestnástke prepadol cez Pepeho Reinu a Adam Lallana z penalty nezaváhal. Angličania hrali po celý zápas priamočiarejšie smerom dopredu a hoci v držaní lopty mierne zaostali, vytvorili si dvojnásobný počet streleckých príležitostí. Tesne po prestávke upokojil Albión skvelou hlavičkou po nabehnutí do priestoru Jamie Vardy. Španieli ohrozili Joea Harta v domácej bráne po hodine hry, no gólovo sa presadili až v mimoriadne dramatickom závere. Najskôr sa v 89. minúte ujala ľavačka Iaga Aspasa a v šiestej minúte nadstavenia zariadil remízu Isco. Angličania tak zakončili prebiehajúci kalendárny rok nerozhodným výsledkom, pričom v tom novom nastúpia v kvalifikácii MS 2018 opäť aj proti slovenskej reprezentácii. Duel vo Wembley je na programe 4. septembra.

Ďalší prestížny zápas medzi Talianskom a Nemeckom gól nepriniesol. Mimoriadne vyrovnaný duel podčiarkli aj štatistiky, v ktorých si počet percent držania lopty obe mužstvá rozdelili presne na polovicu. Na bránu súpera vyslali zhodne po päť pokusov.