VIDEO Slovenská hymna nezaznela, opäť nám nevyšli nájazdy

NETKY.SK • 11 Máj 2017, 09:10 • 2 min

KOLÍN NAD RÝNOM - Slovenská hokejová reprezentácia vo svojom štvrtom vystúpení na 81. majstrovstvách sveta v Nemecku a Francúzsku prehrala s výberom domáceho Nemecka 2:3 po samostatných nájazdoch. Zverenci trénera Zdena Cígera v tabuľke základnej A-skupiny majú na svojom konte 4 body a aktuálne im patrí 6. miesto. Po nájazdoch Slováci prehrali aj deň predtým s Dánmi (3:4 sn).

V kolínskej Lanxess Arene v stredu večer otvoril skóre v 10. min Tomáš Matoušek, ktorého zásah potvrdil aj videorozhodca. Prvá prestávka trvala až 30 minút pre problémy s úpravou ľadu. Druhý gól Slovákov pridal v 22. min Libor Hudáček tečovanou strelou z ostrého uhla, za Nemcov presilovke skorigoval v 37. min Patrick Reimer a o 27 sekúnd neskôr na 2:2 vyrovnal Yasin Ehliz. Duel dospel až do predĺženia, v ktorom gól nepadol, druhý bod pre Nemcov zariadil v samostatných nájazdoch Dominik Kahun, zo Slovákov sa nepresadil ani jeden z troch exekútorov.

V 53. vzájomnom zápase sa zrodila 24. výhra Nemcov, Slováci ich majú na svojom konte 28.

Majstrovstvá sveta v hokeji 2017 - streda:

A-skupina (Kolín nad Rýnom/Nem.)
Slovensko - Nemecko 2:3 po sam. nájazdoch (1:0, 1:2, 0:0 - 0:0, 0:1)
Góly: 10. Matoušek (Zigo, Šedivý), 22. L. Hudáček (Čajkovský) - 37. Reimer (Ehrhoff, Kahun), 37. Ehliz (D. Seidenberg, Müller)

Nájazdy: Kahun 0:1, Hrnka nedal, Macek nedal, Bližňák nedal, Ehliz nedal, Miklík nedal

Vylúčení: 2:2 na 2 min, presilovky: 0:1, oslabenia: 0:0, rozhodovali: Fonselius (Fín.), Iverson (Kan.) - Jensen (Dán.), Ritter (USA), 17 647 divákov

Zostavy:
Slovensko: J. Hudáček - P. Čerešňák, A. Jánošík, Čajkovský, Sersen, J. Mikuš, Gernát, P. Trška, Šedivý - Miklík, Bližňák, Marcel Haščák - Dravecký, L. Hudáček, Skalický - Kudrna, Cingeľ, Hrnka - A. Šťastný, Zigo, Matoušek
Nemecko: Greiss (10. Aus den Birken) - Reul, Ehrhoff, D. Seidenberg, Müller, Abeltshauser, Hördler, Krueger - Wolf, Fauser, Plachta - Reimer, Tiffels, Ehliz - Macek, Kahun, Y. Seidenberg - Kink, Schütz, Gogulla

Po opatrnom začiatku si prvú šancu vytvorili Slováci, ale v 6. min A. Šťastný len preveril Greissa. O minútu neskôr Ehliz neúspešne dočahoval na J. Hudáčkom vyrazený puk. V 10. min po prihrávke Ziga sklepol puk za Greissa banskobystrický útočník Matoušek, jeho gól potvrdil aj videorozhodca. Vzápätí mal veľkú šancu Marcel Haščák, ale sám pred opustenou bránkou súpera trafil iba hornú žŕdku. V ďalšom priebehu I. tretiny sa Nemcom nepodarilo využiť presilovku pri vylúčení Čerešňáka.

Prestávka pred druhou tretinou sa natiahla až na 30 minút, keďže v Kolíne nad Rýnom zlyhali rolby a plochu museli nanovo upraviť. V 22. min po zložitom prechode do útočného pásma vystrelil z veľkého uhla L. Hudáček, puk tečoval obranca Hördler a prekvapený gólman Aus den Birken si ho zasunul do svojej bránky.

V ďalších minútach Nemci mali prevahu a dokonca na viac ako dve minúty "zavreli" Slovákov do obranného pásma, prišli však vynikajúce zákroky J. Hudáčka a obetavé zákroky slovenských bekov a stav sa nemenil. Prišla početná výhoda Slovákov, počas ktorej si vypracovali náznaky šancí, no žiadnu vážnejšiu. V 33. min nevyužil peknú krížnu prihrávku Gogulla, mieril totiž vedľa. O dvojgólový náskok prišiel slovenský tím za 27 sekúnd - najprv Reimer využil presilovku a vzápätí J. Hudáčka prestrelil Ehliz. Tesne pred druhou sirénou Kudrna nedokázal poslať puk za Aus den Birkena.

V tretej časti obe mužstvá bojovali a chceli rozhodnúť o víťazstve, šance však chýbali. Častejšie mali puk na svojich hokejkách Nemci, ale skóre sa už nezmenilo. V predĺžení sa nepresadil ani jeden zo súperov, v nájazdoch druhý bod pre Nemcovi zariadil Dominik Kahun.