VIDEO Slovan vybuchol v Moskve: CSKA mu naložil 12:0

NETKY.SK • 11 Február 2015, 22:39 • 2 min

MOSKVA - Hokejisti Slovana Bratislava definitívne stratili možnosť na účasť v play off prebiehajúcej sezóny KHL. V stredajšom dueli "vybuchli" na ľade favorizovaného CSKA Moskva, ktorému podľahli zahanbujúco 0:12 a zaznamenali najvyššiu prehru počas trojročného pôsobenia v nadnárodnej súťaži. Z poslednej 14. priečky v tabuľke Západnej konferencie strácajú na ôsme miesto zaručujúce účasť vo vyraďovacej súťaži nedostihnuteľných 19 bodov.

Suverénny líder celej KHL "zničil" svojho súpera už v úvodných šiestich minútach, v ktorých mu nasúkal tri góly. Godla neustál drvivý nápor a miesto v bránke prenechal chorému Backlundovi. Ani on však zdecimovaný tím nespasil a do prestávky inkasoval ešte trikrát. Hoci sa Slovan v druhej tretine trošku spamätal, ďalšej kanonáde domácich nezabránil a prizeral sa gólu Da Costu či tomu, ako následne Grigorenko zavŕšil hetrik. V záverečnom dejstve dostalo stretnutie exhibičný nádych a CSKA dorazilo svojho súpera ďalšími štyrmi gólmi.

Zverenci trénera Petriho Matikainena sa v rámci záverečného tripu najbližšie predstavia v piatok o 17.00 h na ľade Torpeda Nižnij Novgorod.

CSKA Moskva - Slovan Bratislava 12:0 (6:0, 2:0, 4:0)
Góly: 4. Radulov (Žarkov, Mamin), 5. Grigorenko (Da Costa, Radulov), 6. Žarkov (Denisov, Stas), 12. Grigorenko (Radulov, Da Costa), 15. Radulov (Zajcev), 16. Mamin (Jegoršev, Stas), 31. Da Costa (Kiselevič, Muršak), 32. Grigorenko (Zajcev), 49. Mamin (Zajvec, Muršak), 52. Kvartaľnov (Ljubimov), 53. Radulov (Da Costa, Naumenkov), 60. Hjalmarsson (Da Costa, Grigorenko). Rozhodovali: Belov, Rogačjov - Sadovnikov, Sazonov, vylúčení: 5:4, presilovky: 2:0, oslabenia: 0:0, 3547 divákov.

zostavy
CSKA Moskva:
Galimov (32. Sorokin) - Denisov, Zajcev, Bondarev, Kiselevič, Panin, Jegoršev, Naumenkov - Radulov, Da Costa, Grigorenko - S. Hjalmarsson, Enqvist, Muršak - Mamin, Stas, Žarkov - Arťuchin, Kvartalnov, Ljubimov - Telegin
Slovan Bratislava: Godla (6. Backlund) - Sersen, Starosta, Štajnoch, Barker, Brejčák, Kozák, Mihalik - Hudáček, Murley, Nagy - Netík, Tičar, Kudrna - White, Surový, Bartovič - Rehák, Lunter

Domáci urobili so Slovanom krátky proces a po úvodných šiestich minútach bolo prakticky po zápase. Ich totálna dominantnosť pokazila dojem zo zápasu Godlovi, ktorého v 4. minúte načal gólovou individuálnou akciou Radulov. O niekoľko desiatok sekúnd udrel Grigorenko a nezadržateľnú ofenzívnu lavínu zavŕšil po ďalšej peknej súhre Žarkov. Zdecimovaného Godlu nahradil Backlund, zo strany lídra súťaže to však nebolo všetko. Naďalej hral aktívne, tvrdo do tela a "belasí" len márne čakali na zázrak. Z katastrofálneho začiatku sa nespamätali, čo elitní hráči domácich využili. Backlundovi vydržal čistý štít len šesť a pol minúty a po zakončení Grigorenka lovil puk zo siete aj on. O tri minúty neskôr ukázal svoje hokejové majstrovstvo Radulov, keď k bližšej žŕdke prestrelil brankára "belasých". Tomu sa dýchalo ťažko aj pri následnom vylúčení, ktoré sa skončilo ďalším gólom. Po 22 sekundách vyhnal Starostu z trestnej lavice Mamin za pomoci šťastného teču jedného z brániacich hráčov - 6:0. Pomer striel po úvodnom dejstve vyznel pre CSKA jasne 19:2.

Druhé dejstvo sa nieslo v pokojnejšom tempe. Slovan sa snažil korigovať, osmelil sa smerom dopredu, ale z minima striel Galimova neprekvapil. Hru kúskovali vylúčenia, čo však domácim nevadilo a v polovici stretnutia pridali v presilovke siedmy gól zásluhou Da Costu, ktorý si položil Backlunda a efektne zakončil. Keď v 32. minúte zavŕšil hetrik Grigorenko, domáci tréner stiahol z bránky Galimova a poslal do nej Sorokina. Ten sa zaskvel štyri minúty pred druhou sirénou a v samostatnom nájazde vychytal Netíka.

Domáci si hokej užívali aj v tretej tretine, pričom neraz na jej začiatku zamotali "belasým" hlavy. V 45. minúte sa Da Costa dostal až pred Backlunda, nemieril však presne. O štyri minúty neskôr sa druhýkrát do listiny strelcov zapísal Mamin a vytúžený desiaty gól, ktorý dostal domáce publikum do vytŕženia, strelil v čase 51:55 min Nikita Kvartaľnov. Duel sa dohral s exhibičným nádychom, sedem minút pred koncom navyše zahlobil jedenásty klinec do zdrveného súpera trojgólový Radulov. CSKA vyprevadilo "belasých" nakoniec s dvanásťgólovým nákladom, skóre katastrofálneho stretnutia zo strany Slovana zavŕšil 28 sekúnd pred záverečnou sirénou Hjalmarsson.

Petri Matikainen, tréner Slovana: "Hrali sme dnes proti aktuálne najlepšiemu mužstvu súťaže. Domácim vyšiel úžasne vstup do zápasu, strelili rýchle góly, a potom sme sa už len prizerali. Bojujeme s neľahkou situáciou, na chlapcoch vidno veľkú frustráciu. Chceme dohrať sezónu so cťou, napraviť čo najskôr tento zlý výsledok."