Odosielam na server ...

Vedeli ste, že na stránke Netky.sk existuje možnosť zobrazovať iba pozitívne správy? Ak nemáte chuť čítať o násilí, ľudskom nešťastí či katastrofách, zapnite si Filter pozitívnych správ a dozviete sa všetko pozitívne, čo sa okolo nás deje.

OK, rozumiem
15. okt. 2021Terézia
BratislavaBratislava 26°
Biblia
TV program
Moje Netky
Robot od spoločnosti Boston Dynamics.
Robot od spoločnosti Boston Dynamics.
19.08.2021 07:11 Relax
VIDEO: Roboti, ktorí robia parkúr? Aj o tom je veda a technológia!
MOHLO BY VÁS ZAUJÍMAŤ
loader
ZOBRAZIŤ VIAC
19.08.2021 07:11 Relax

VIDEO: Roboti, ktorí robia parkúr? Aj o tom je veda a technológia!Robotická spoločnosť predviedla technologický pokrok. Ukázala, ako jej dva stroje dokážu robiť parkúr.


Spoločnosť Boston Dynamics šokovala ľudí na celom svete schopnosťami ich robotov Atlas už mnohokrát. Ich najnovšia novinka teda nie je až taká neuveriteľná.

 

 

Robot gymnasta či parkúrista?

Pre spoločnosť Boston Dynamics to nie je žiaden problém! Ich nové video totiž ukazuje pôsobivú koordináciu robotov pri skoku cez kladiny a dosky.

 

Prečítajte si: Aspirín môže pomôcť pri liečbe agresívnej rakoviny!

 

 

Scott Kuindersma, vedúci tímu Atlas v spoločnosti Boston Dynamics, uviedol, že je dôležité, aby stroje Atlas robili parkúr. „Z technického hľadiska predstavujú humanoidy niekoľko výziev, ktoré ako výskumný tím vítame.“ 

 

„Kombinácia ich veľkosti a zložitosti vytvára kompromisy pri návrhu hardvéru súvisiace s pomerom pevnosti k hmotnosti, rýchlosťou chodu, rozsahom pohybu a fyzickou odolnosťou. Náš kontrolný tím musí zároveň vytvoriť algoritmy, ktoré môžu odôvodniť fyzickú zložitosť týchto strojov, aby vytvorili široký súbor vysokoenergetických a koordinovaných správaní. V konečnom dôsledku posúvanie limitov humanoidného robota, akým je Atlas, poháňa hardvérové ​​a softvérové ​​inovácie, ktoré sa premietajú do všetkých našich robotov v spoločnosti Boston Dynamics.“

 

Je fascinujúce, že technici neprogramovali robota tak, aby šiel alebo skákal v konkrétnych bodoch, ako to robili pri svojich predchádzajúcich videách. Inžinieri zadali menší počet vzorových spôsobov správania, ale to, čo ste videli, ako roboti robia, bolo do značnej miery na nich. Ich systémy boli schopné skenovať prostredie, zvažovať výzvy a podľa toho postupovať.

 

 

 

Scott vysvetlil, ako ľudia využívajú pri parkúre všetky hlavné zložky svojho tela vrátane rovnováhy, aby vyviazli bez zranení. Roboti spoločnosti Boston Dyanmics dokázali tancovať a pohybovať sa podobne ako ľudia, ich schopnosť kombinovať všetku svoju technológiu na zvládnutie ľudských výkonov bola však obmedzenáAle už sa približujú k napodobňovaniu ľudských pohybov.

 

Scott povedal: „Ide skutočne o vytváranie správania na hraniciach schopností robota a o to, aby všetky spolupracovali v flexibilnom riadiacom systéme. Existuje mnoho dôležitých problémov, ktoré vás parkúr nenúti riešiť, ale o to nejde. Nesnažíme sa vyriešiť všetko naraz. Práca, ktorú teraz robíme, nám umožňuje vytvoriť pevný základ pre riešenie ďalšej sady výskumných problémov."

 

 reklama


reklama


Kríza, ktorú priniesol koronavírus, nás silno zasiahla. Vopred ďakujeme každému, kto zašle hoci len niekoľko centov na náš účet SK30 7500 0000 0040 2698 9329 Pomôžete tak ľudom, ktorí už roky pracujú pre vás, našich čitateľov, a to aj napriek nižšiemu platu či predĺženému pracovnému času.


Zdroj: ledbible.com/ Netky KP

Foto:  ledbible.comNašli ste chybu, alebo máte tip na zaujímavý článok? Napíšte nám na redakcia@netky.sk

MOHLO BY VÁS ZAUJÍMAŤ
ZOBRAZIŤ VIAC
NAJČÍTANEJŠIE
ZOBRAZIŤ VIAC
loader
loader
Kliknutím zavriete
Obrázok