VIDEO Pogba rozhodol šláger v Amsterdame, gólový rekord Bentekeho

NETKY.SK • 11 Október 2016, 07:28 • 2 min

BRATISLAVA - Francúzski futbalisti zvíťazili v pondelňajšom šlágri A-skupiny kvalifikácie MS 2018 na pôde Holandska 1:0 a bodovo sa odpútali od tohto súpera.

Duel v Amsterdame rozhodol v 30. minúte stredopoliar Paul Pogba, ktorý strelou z diaľky prekvapil brankára Maartena Stekelenburga. "Les Bleus" figurujú na čele tabuľky so ziskom 7 bodov, rovnaký počet a skóre (5:1) majú aj Švédi po domácom triumfe 3:0 nad Bulharskom, "oranjes" nazbierali o tri body menej.

Faerské ostrovy vstupovali do domáceho súboja s Portugalskom so štyrmi bodmi na konte. Úradujúci majstri Európy však potvrdili svoje kvality a "ovčiarom" pripravili prvú prehru (0:6) v tomto kvalifikačnom cykle. Vďaka zisku troch bodov sa dostali pred nich v tabuľke. Hrdinom duelu bol Andre Silva, ktorý v prvom polčase dosiahol čistý hetrik.

V B-skupine si stopercentnú bilanciu držia Švajčiari, ktorí zvíťazili nad Andorrou 2:1 a na konte majú deväť bodov. Maximálny zisk zdobí aj reprezentáciu Belgicka, ktorá v portugalskom meste Faro-Loule deklasovala iného "trpaslíka" Gibraltár 6:0. Skóre stretnutia H-skupiny otvoril už v siedmej sekunde od úvodného výkopu Christian Benteke. Bol to najrýchlejší gól v histórii eliminačných bojov o MS. Útočník Crystal Palace prekonal doterajší rekordný zápis, ktorého držiteľom bol Sanmarínčan Davide Gualtieri. Ten v kvalifikácii MS 1994 skóroval do siete Anglicka po ôsmich sekundách. Benteke v ďalšom priebehu ešte dvakrát rozvlnil sieť a tešil sa z hetriku. Bez straty bodu sú aj Gréci, ktorí zvíťazili v Estónsku 2:0.

Tretie kolo eliminačných bojov o šampionát v Rusku skompletizujú utorňajšie zápasy. V akcii budú aj slovenskí futbalisti, ktorí o 20.45 SELČ privítajú v Trnave reprezentantov Škótska.