Odosielam na server ...

Vedeli ste, že na stránke Netky.sk existuje možnosť zobrazovať iba pozitívne správy? Ak nemáte chuť čítať o násilí, ľudskom nešťastí či katastrofách, zapnite si Filter pozitívnych správ a dozviete sa všetko pozitívne, čo sa okolo nás deje.

OK, rozumiem
Zatvoriť
Časová os: Boli sme pri tom
23. mar. 2023Adrián
BratislavaBratislava
Biblia
TV program
Moje Netky
Tento článok sa nachádza v sérii Boli sme pri tom. Otvorte časovú os udalostí.
Šimon Šomorjai zo spoločnosti Bisnode v rozhovore o osobných bankrotoch
Šimon Šomorjai zo spoločnosti Bisnode v rozhovore o osobných bankrotoch
29.09.2017 08:32 Ekonomika
VIDEO Osobný bankrot vyhlásilo od začiatku roka vyše dvetisíc ľudí, čo na to hovorí expert?
MOHLO BY VÁS ZAUJÍMAŤ
loader
ZOBRAZIŤ VIAC
29.09.2017 08:32 Ekonomika

VIDEO Osobný bankrot vyhlásilo od začiatku roka vyše dvetisíc ľudí, čo na to hovorí expert?



BRATISLAVA – Vyhlásenie osobného bankrotu využilo od začiatku roka 2390 osôb, ktoré sa dostali do finančnej krízy a boli exekuovaní.


Toto číslo sa oproti ostatným rokom vzrástol o 284%. Najčastejším dôvodom, prečo sa ľudia dostávajú do platobnej neschopnosti, je ich laxnosť vo vnímaní svojich záväzkov voči veriteľom alebo neočakávaný zvrat v živote ľudí, ktorí nedokážu predvídať. Súvisí s tým strata zamestnania, rodinné problémy a neschopnosť si nájsť adekvátnu prácu. Medializované refinancovanie úverov, požičiavanie si na veci, ktoré nepotrebujeme, zohrávajú kľúčové aspekty v tomto prípade. Podľa mnohých analýz sa Slováci radia medzi jedných z najzadlženejších Európanov.

 

Žiadosť o vyhlásenie osobného bankrotu môžu podľa platnej legislatívy podať iba fyzické osoby v situácii, keď nie sú schopné splácať svoje finančné záväzky. Zároveň musia disponovať majetkom aspoň v hodnote 1 659,70 eur, z ktorého sa zaplatia úhrady správcovi jeho majetku a časť dlhov. Na to, za akých podmienok môžu ľudia, ktorí sa ocitnú vo finančnej tiesni a v začarovanom kruhu, z ktorého sa nevedia vymaniť, požiadať o vyhlásenie bankrotu, aké sú ohlasy na novelu zákona, ktorá platí od nového roka a za aký dlhý čas dokážu Slováci vyriešiť túto situáciu, ktorá ich odbremení od exekúcií, sme sa spýtali experta Šimona Šomorjaia zo spoločnosti Bisnode. Viac sa dozviete vo videu.

 


 



reklama


Zdroj: netky KZ

Foto:  netky MB



Našli ste chybu, alebo máte tip na zaujímavý článok? Napíšte nám na redakcia@netky.sk

Diskusia

Komentáre


Na tento článok reagovalo
užívatelia: 0 komentáre: 0

MOHLO BY VÁS ZAUJÍMAŤ
ZOBRAZIŤ VIAC
loader
loader
Kliknutím zavriete
Obrázok