VIDEO NHL: Boston vyhral v Montreale po predĺžení, Pittsburgh rozbil Arizonou 7:0

NETKY.SK • 13 December 2016, 08:41 • 2 min

NEW YORK - Hokejisti Bostonu vyhrali v zámorskej NHL na ľade Montrealu 2:1 po predĺžení. Sériu troch prehier ukončili vďaka víťaznému zásahu Ryana Spoonera. Slovenský obranca hostí Zdeno Chára odohral viac ako 27 minút, do štatistík sa nezapísal.

Pittsburgh si na svojom ľade poradil s Arizonou suverénne 7:0, keď sa v jeho drese prezentovalo gólom sedem rôznych strelcov. Sidney Crosby si 21. presným zásahom v sezóne upevnil post najlepšieho strelca súťaže. Brankár Matt Murray si pripísal 32 úspešných zákrokov a tretie čisté konto v kariére. Penguins vyhrali šesť duelov za sebou a nastrieľali v nich spolu 35 gólov.

NHL - sumáre:

MONTREAL CANADIENS - BOSTON BRUINS 1:2 pp (0:0, 0:1, 1:0 - 0:1)

Góly: 57. Byron (Mitchell, Markov) – 39. Czarnik (McQuaid, Spooner), 64. Spooner (Krug, Czarnik). Brankári: Price - Rask, strely na bránku: 31:29, 21.288 divákov.

PITTSBURGH PENGUINS – ARIZONA COYOTES 7:0 (1:0, 4:0, 2:0)

Góly: 9. Wilson (Cullen), 25. Bonino, 27. Daley, 29. Rust (Määttä), 36. Crosby (Malkin, Letang), 42. Kessel (Malkin, Hagelin), 53. Schultz (Bonino, Sheary). Brankári: Murray - Smith (29. Domingue), strely na bránku: 34:32, 18.420 divákov.

Slovák v akcii:

Zdeno Chára (Boston) 27:37 0 0 0 0 0 0

/legenda: za menom nasleduje počet odohratých minút, góly, asistencie, body, +/-, strely na bránku, trestné minúty/