VIDEO Neapol remízoval s Juventusom: Hamšík nádherným gólom zachránil bod

NETKY.SK • 3 Apríl 2017, 07:55 • 2 min

RÍM - Futbalisti SSC Neapol remizovali v šlágri nedeľňajšieho programu talianskej Serie A s lídrom súťaže Juventusom Turín 1:1.

Na vedúci gól Samiho Khediru zo siedmej minúty odpovedali domáci zásluhou Mareka Hamšíka. Slovenský reprezentant si nabehol na šikovnú prihrávku od Driesa Mertensa a po hodine hry vyrovnal na konečných 1:1. Pre kapitána SSC to bol 11. presný zásah v aktuálnej sezóne Serie A. Juventus zostal na čele poradia, Neapol po nedeli na neho stráca desať bodov.

AC Miláno iba remizovalo na ihrisku poslednej Pescary 1:1. Domáci sa ujali vedenia po vlastnom góle Gabriela Palettu, aspoň bod pre AC zariadil štyri minúty pred prestávkou Mario Pašalič. Slovenský stredopoliar Juraj Kucka sa v drese hostí dostal na ihrisko v 76. minúte.

V boji o pohárovú Európu si ďalšie tri body pripísala Atalanta Bergamo, ktorá deklasovala FC Janov na jeho trávniku 5:0 a v tabuľke je piata. Pod jasný triumf hostí sa hetrikom podpísal Argentínčan Alejandro Gomez. Fiorentina si doma poradila s Bolognou 1:0, keď sa o jediný gól stretnutia postaral v druhom polčase senegalský legionár Khouma Babacar. Hráči FC Turín zmazali dvojgólové manko a remizovali s Udinese 2:2.

FC Janov – Atalanta Bergamo 0:5 (0:2)

Góly: 32., 63. a 73. Gomez (prvý z 11m), 25. Conti, 76. Caldara, ČK: 61. Pinilla (Janov)

AC Fiorentina – FC Bologna 1:0 (0:0)

Gól: 51. Babacar

US Palermo – Cagliari Calcio 1:3 (1:0)

Góly: 26. Gonzalez - 48. a 89. Ionita, 58. Borriello

Chievo Verona – FC Crotone 1:2 (0:0)

Góly: 57. Pellissier – 51. Ferrari, 82. Falcinelli

Delfino Pescara – AC Miláno 1:1 (1:1)

Góly: 12. Paletta (vlastný) – 41. Pašalič