02.02.2019 08:04 Zahraničie
VIDEO Na západe Kuby spadol meteorit
HAVANA - Obyvatelia a turisti v provincii Pinar del Río na západe Kuby zaznamenali na oblohe výbuch, o ktorom miestne médiá a neskôr i vedci uviedli, že s najväčšou pravdepodobnosťou išlo o pád meteoritu.
Ako v noci na sobotu informovala agentúra AP, správy o obetiach, zranených či materiálnych škodách zatiaľ nie sú k dispozícii. Objekt - údajne "veľmi veľký" - dopadol do neobývanej vidieckej oblasti v blízkosti mesta Viňales.
Po tom, ako sa na sociálnych sieťach na Kube objavili špekulácie, že šlo o výbuch súvisiaci s pádom lietadla, štátne médiá tieto správy dementovali a deklarovali, že šlo "o prírodný, fyzikálny fenomén".
Efren Jaimez Salgado, vedúci oddelenia environmentálnej geológie a geofyziky pri kubánskom Geofyzikálnom a astronomickom inštitúte, pre denník Granma uviedol, že všetko nasvedčuje tomu, že šlo o meteorit. Dodal, že do provincie odišiel tím odborníkov.
Na mieste už údajne našli niekoľko fragmentov meteoritu. Ich veľkosť dosahuje na dĺžku približne 20-30 cm.
Kríza, ktorú priniesol koronavírus, nás silno zasiahla. Vopred ďakujeme každému, kto zašle hoci len niekoľko centov na náš
účet SK30 7500 0000 0040 2698 9329 Pomôžete tak ľudom, ktorí už roky pracujú pre vás, našich čitateľov, a to aj napriek nižšiemu platu či predĺženému pracovnému času.
Zdroj: TASR
Foto: Pixabay, youtube
Našli ste chybu, alebo máte tip na zaujímavý článok? Napíšte nám na redakcia@netky.sk