Odosielam na server ...

Vedeli ste, že na stránke Netky.sk existuje možnosť zobrazovať iba pozitívne správy? Ak nemáte chuť čítať o násilí, ľudskom nešťastí či katastrofách, zapnite si Filter pozitívnych správ a dozviete sa všetko pozitívne, čo sa okolo nás deje.

OK, rozumiem
2. okt. 2022Levoslav
BratislavaBratislava 19°
Biblia
TV program
Moje Netky
Ibrahim Maiga
Ibrahim Maiga
19.10.2021 09:08 Osobnosti
VIDEO: Ibrahim Maiga šokuje polygamiou! Predstavil ďalšiu manželku
ilustračné foto
ilustračné foto
MOHLO BY VÁS ZAUJÍMAŤ
loader
ZOBRAZIŤ VIAC
19.10.2021 09:08 Osobnosti

VIDEO: Ibrahim Maiga šokuje polygamiou! Predstavil ďalšiu manželkuIbrahim Maiga sa vrátil na Mali. Pre dôsledky pandémie nevidel svojich blízkych celú večnosť. Zrejme sa rozhodol, že keď už sa vracia domov, využije to naplno! Oženil sa druhýkrát. Aktuálne má dve manželky. Čo vy na to?


 

Nie je to dávno, čo Maiga napísal na sociálnej sieti, že rodina je základ. A tak sa rozhodol dopriať si naozaj veľkú rodinu. V jeho krajine je to možno tradícia, no u nás na Slovensku je to inak.

 

"Ahojte priatelia, keďže Ibi je plný prekvapení, dovoľte mi, aby som vám predstavil moju manželku, volá sa Salima Maiga detaily čoskoro na mojom YouTube ibimaigaofficial. Takže už chápete, prečo som dlho preč," vyjadril sa Maiga.

 

Prečítajte si: Polícia adresovala Ibrahimovi Maigovi netradičnú výzvu

 

 

Vedeli ste?

Polygamické manželstvo, alebo polygynické je spolužitie jedného muža a viacerých žien. Polygynia (alebo mnohoženstvo) je typ manželstva, v ktorom spolunažívajú jeden muž a dve alebo viaceré ženy. Je často vnímaná ako dominancia muža nad ženami.

 

Vedeli ste však, že napriek tomu, že západná kultúra je väčšinou monogamná, takéto manželské usporiadanie existuje vo vyše 80 % svetových spoločenstiev? Neznamená to však, že všetci muži v kultúre, kde je povolené mnohoženstvo, túto možnosť využívajú, mnohí preferujú monogamný spôsob spolužitia. Tento typ manželstva sa vyskytuje v rôznych podobách napríklad u moslimov, kmeňov Tiwiov, Daniov, Etorov, na Komorských ostrovoch, Mangaji, Truku, v Sudáne, Keni a mnohých ďalších.

 

Možno vás zaujme: SKUTOČNÝ PRÍBEH: Slovenka Mária Gulovičová - úchvatná americká špiónka!

 

Podľa článku na webovej stránke Univerzity Lehigh, Mali  má jednu z najvyšších mier polygamných manželstiev na svete. Odborný profesor antropológie na tejto univerzite, ktorý v Mali uskutočnil výskum manželstva, uvádza, že polygamia je prítomná vo všetkých sociálno-ekonomických vrstvách Bamaka, hlavného mesta krajiny. Podľa svedectva odborného asistenta sa polygamia prispôsobila mestskému a vzdelanému prostrediu Bamaka a v „modernizovaných“ formách sa rozšírila do provinčných miest a vidieckych oblastí.

 

 

 

V Mali existujú občianske manželstvá uznávané štátom, ako aj "neformálne zväzky“, ktoré nie sú právne uznané, ale ktoré sú spravidla zakotvené v náboženstve, a preto sú uznávané ako spoločensky platné.

 

V krajine existujú civilné manželstvá, ktoré vykonávajú zástupcovia štátu, ako aj náboženské manželstvá, ktoré vykonávajú náboženské autority. Od prijatia nového rodinného kódexu v roku 2011 sú náboženské manželstvá tiež právne uznávané a majú rovnaké práva a povinnosti ako civilné manželstvá. Podľa správy pred prijatím nového kódexu náboženské manželstvá nemali žiadnu právnu hodnotu a manželom nepriznávali žiadne práva.

 

Podľa niektorých zdrojov sa v prípade civilných manželstiev musia páry rozhodnúť, či bude ich manželstvo v režime monogamie alebo v režime polygamie. Ak je manželstvo monogamné, muž si nemôže vziať inú ženu, ak sa prvé manželstvo nerozpadne. Žena musí dať súhlas, aby bolo manželstvo zasvätené polygamii alebo aby sa z jej monogamného manželstva stalo polygamné manželstvo.

 

Podľa článku denníka Les Échos du Mali bude zvolený režim zaznamenaný v sobášnom liste. V článku sa uvádza, že polygamiu je možné prijať po oslave manželstva aktom, ktorý bol vykonaný pred verejným činiteľom. Muž nemôže mať ani v režime polygamie viac ako 4 ženy. 

 

 

 

Jedinou podmienkou polygamného manželstva v neformálnych manželstvách je to, aby bol manžel schopný zabezpečiť ďalšie manželky. Vpraxi nie je neobvyklé, že sa monogamný muž spojí s inou ženou v neformálnom manželstve, ktoré zvyčajne konsekrujú náboženské autority, čo dáva tomuto typu manželstva sociálnu platnosť, aj keď to nie je právne uznané.reklama


reklama


Kríza, ktorú priniesol koronavírus, nás silno zasiahla. Vopred ďakujeme každému, kto zašle hoci len niekoľko centov na náš účet SK30 7500 0000 0040 2698 9329 Pomôžete tak ľudom, ktorí už roky pracujú pre vás, našich čitateľov, a to aj napriek nižšiemu platu či predĺženému pracovnému času.


Zdroj: Instagram/ refworld.org/ Netky Kristýna Peštová

Foto:  Facebook/ InstagramNašli ste chybu, alebo máte tip na zaujímavý článok? Napíšte nám na redakcia@netky.sk

ilustračné foto
ilustračné foto

Diskusia

Komentáre


Na tento článok reagovalo
užívatelia: 0 komentáre: 0

MOHLO BY VÁS ZAUJÍMAŤ
ZOBRAZIŤ VIAC
NAJČÍTANEJŠIE
ZOBRAZIŤ VIAC
loader
loader
Kliknutím zavriete
Obrázok