VIDEO Česi otočili duel so Švajčiarmi, Nečas: "Tešia nás dva body"

NETKY.SK • 9 Máj 2018, 07:31 • 2 min

KODAŇ - Českí hokejisti zvíťazili v utorok vo svojom treťom zápase na MS v Kodani so Švajčiarskom 5:4 po samostatných nájazdoch. Zverenci trénera Josefa Jandača najskôr prehrávali 1:3 aj 2:4, ale napokon dokázali triumfovať. V priebežnej tabuľke im o ziskom 4 bodov patrí štvrtá priečka, Švajčiari sú tretí so šiestimi bodmi.

Už po úvodných sekundách bolo zrejmé, že diváci uvidia v kodanskej Royal Arene zaujímavý hokej. Prvé dve šance na oboch stranách naznačili, že sa bude hrať ofenzívny hokej, ktorý pokračoval po celých 60 minút. Hralo sa navyše aj veľmi dôrazne najmä pri mantineloch, v zápase udelili arbitri 22 menších trestov. Ako prví išli do vedenia Helvéti, ktorí využili presilovku v 12. minúte zásluhou Niederreitera, ale Kubalík o päť minút neskôr vyrovnal.

V druhej tretine roztrhlo vrece s gólmi, Švajčiari sa po góloch Hofmanna a Mosera dostali do dvojgólového vedenia, na čo reagovali Česi znížením. Niederreiter však v 28. minúte opäť zvýšil na rozdiel dvoch gólov. Zverenci trénera Josefa Jandača však zapli na vyššie obrátky a zásluhou Řepíka a Jaškina vyrovnali. V tretej tretine sa viac bojovalo, ale šancu rozhodnúť mali obe mužstvá. Najväčšiu Švajčiari v 56. minúte, keď Vermin nepremenil trestné strieľanie.

V predĺžení sa pri šanciach Čechov zaskvel brankár Genoni, rozhodli napokon samostatné nájazdy. V nich boli úspešnejší Česi, o ich triumf sa postaral v záverečnej piatej sérii Řepík.

Hlasy po zápase: (zdroj: idnes.cz):

Roman Červenka, kapitán ČR: "Nebol to z našej strany dobrý zápas. Hrali sme veľa oslabení, od začiatku to nebolo ono, takže sme radi za dva body."

Martin Nečas, útočník ČR: "Chceli sme tri body, no najmä víťazstvo. A to máme. Takže nás tešia aj dva body. Škoda tých oslabení, inak si myslím, že sme boli lepším tímom."

A-skupina (Kodaň):

Česko - Švajčiarsko 5:4 pp a sn (1:1, 3:3, 0:0 - 0:0, 1:0)

Góly: 17. Kubalík (Nečas), 25. Moravčík (Sklenička, Hyka), 28. Jaškin (Moravčík, Nestrašil), 35. Řepík (Kubalík), rozhodujúci sn Řepík – 12. Niederreiter (Hofmann), 21. Hofmann (Andrighetto, Diaz), 23. Moser (Vermin, Müller), 28. Niederreiter (Moser). Rozhodovali: Gofman (Rus.), Reneau (USA) – Goljak (Biel.), Lazarev (Rus.), vylúčení na 2

Česko: Francouz – Gudas, Moravčík, Hronek, Šulák, Sklenička, Jordán, Polášek, Krejčík – Řepík, Plekanec, Kubalík – Hyka, Faksa, Červenka – Nestrašil, Nečas, Jaškin – Chytil, Horák, Kousal

Švajčiarsko: Genoni - Müller, Diaz, Untersander, Kukan, Fora, Frick, Genazzi - Andrighetto, Corvi, Niederreiter – Hofmann, Haas, Baltisberger – Moser, Vermin, Riat – Scherwey, Schäppi, Rod.

Švajčiari sa v stredu 9. mája stretnú o 16.15 h s Bieloruskom, Česi nastúpia o deň neskôr o 20.15 h proti Rusku.