Odosielam na server ...

Vedeli ste, že na stránke Netky.sk existuje možnosť zobrazovať iba pozitívne správy? Ak nemáte chuť čítať o násilí, ľudskom nešťastí či katastrofách, zapnite si Filter pozitívnych správ a dozviete sa všetko pozitívne, čo sa okolo nás deje.

OK, rozumiem
19. jan. 2022Drahomíra
BratislavaBratislava
Biblia
TV program
Moje Netky
Bývalý policajt Ľuboš Tiefenbach sa mal dopustiť neprimeraného zákroku na vodičku pri cestnej kontrole. Ona nemala ale pri sebe žiadne doklady okrem papierov o evidencii vozidla. Navyše mala ona začať s agresívnym konaním.
Bývalý policajt Ľuboš Tiefenbach sa mal dopustiť neprimeraného zákroku na vodičku pri cestnej kontrole. Ona nemala ale pri sebe žiadne doklady okrem papierov o evidencii vozidla. Navyše mala ona začať s agresívnym konaním.
06.04.2021 17:26 Domov
VIDEO: Bývalému policajtovi Ľubošovi T. bolo zrušené podmienečné prepustenie
MOHLO BY VÁS ZAUJÍMAŤ
loader
ZOBRAZIŤ VIAC
06.04.2021 17:26 Domov

VIDEO: Bývalému policajtovi Ľubošovi T. bolo zrušené podmienečné prepustenieBRATISLAVA - Rozsudok o podmienečnom treste pre bývalého policajta Ľuboša T, ktorý v decembri 2019 vyniesol Okresný súd Bratislava V, je neplatný. Ako potvrdil hovorca bratislavských súdov Pavol Adamčiak, Krajský súd v Bratislave rozsudok nad obvineným v celom rozsahu zrušil a vec vrátil súdu prvého stupňa, aby ju v potrebnom rozsahu prejednal a rozhodol.


Rozsudok z roku 2014

Prvostupňový súd Ľuboša T. v kauze zákroku proti vodičke pri cestnej kontrole z roku 2014 odsúdil k úhrnnému trestu odňatia slobody v trvaní tri roky s podmienečným odkladom na skúšobnú dobu päť rokov, taktiež povinnosť verejne sa ospravedlniť poškodeným a zároveň trest zákazu činnosti spočívajúci vo výkone zamestnania, povolania, funkcie spojenej s rozhodovacou právomocou po dobu desiatich rokov.

 

 

Chybné rozhodnutie 
Senát odvolacieho súdu podľa Adamčiaka rozhodol o zrušení prvostupňového verdiktu z procesného dôvodu. "Závažnou chybou procesného postupu, v dôsledku ktorej je vydaný prvostupňový rozsudok nezákonný je to, že okresný súd ho vyhlásil bez toho, aby bolo príslušným súdom rozhodnuté, či nie sú splnené podmienky pre odňatie veci a jej prikázanie inému súdu," uviedol. Zároveň doplnil, že k vydaniu nového rozhodnutia môže súd pristúpiť až potom, čo Najvyšší súd SR posúdi návrh obžalovaného a vybaví jeho podanie.

 

Bývalý príslušník policajnej Pohotovostnej motorizovanej jednotky Ľuboš T. čelí obžalobe pre zneužitie právomoci verejného činiteľa a obmedzovanie osobnej slobody. Podľa prokuratúry sa dopustil trestných činov počas zásahu proti vodičke Marte Bartlovej pri cestnej kontrole v októbri 2014.

 

Na internete sa následne objavilo video, na ktorom policajt počas cestnej kontroly použil voči vodičke donucovacie prostriedky. Tie vyšetrovateľ a prokuratúra vyhodnotili ako neprimerané.

 

 

Zdôvodnenie 
Bývalý policajt svoj zákrok zdôvodňoval tak, že žena pri sebe nemala potrebné doklady od auta a voči hliadke sa správala agresívne, za čo ju predviedli na policajné oddelenie. Video nakrútila dcéra vodičky Mária, ktorá bola na mieste incidentu. Rovnako aj ju predviedli na policajnú stanicu, keďže pri sebe nemala občiansky preukaz.

 

Obe ženy však tvrdia, že zákrok nevyprovokovali a agresívne sa k nim správal obžalovaný. Ten v priebehu procesu viackrát žiadal odňatie prípadu Okresnému súdu Bratislava V a namietal zaujatosť samosudkyne.
 reklama


reklama


Kríza, ktorú priniesol koronavírus, nás silno zasiahla. Vopred ďakujeme každému, kto zašle hoci len niekoľko centov na náš účet SK30 7500 0000 0040 2698 9329 Pomôžete tak ľudom, ktorí už roky pracujú pre vás, našich čitateľov, a to aj napriek nižšiemu platu či predĺženému pracovnému času.


Zdroj: SITA/Netky Lukáš Čief

Foto:  Facebook, YouTube, PixabayNašli ste chybu, alebo máte tip na zaujímavý článok? Napíšte nám na redakcia@netky.sk

Diskusia

Komentáre


Na tento článok reagovalo
užívatelia: 0 komentáre: 0

MOHLO BY VÁS ZAUJÍMAŤ
ZOBRAZIŤ VIAC
NAJČÍTANEJŠIE
reklama
ZOBRAZIŤ VIAC
loader
loader
Kliknutím zavriete
Obrázok