Odosielam na server ...

Vedeli ste, že na stránke Netky.sk existuje možnosť zobrazovať iba pozitívne správy? Ak nemáte chuť čítať o násilí, ľudskom nešťastí či katastrofách, zapnite si Filter pozitívnych správ a dozviete sa všetko pozitívne, čo sa okolo nás deje.

OK, rozumiem
28. jan. 2023Alfonz
BratislavaBratislava
Biblia
TV program
Moje Netky
Mikuláš vo Valči
Mikuláš vo Valči
07.12.2022 13:06 Domov
Vianočné trhy vo Valči
ilustračné foto
MOHLO BY VÁS ZAUJÍMAŤ
loader
ZOBRAZIŤ VIAC
07.12.2022 13:06 Domov

Vianočné trhy vo ValčiVALČA - Svätý Mikuláš opäť nevynechá ani nádhernú obec Valča, neďaleko Martina. Malí i veľkí sa môžu tešiť aj na vianočné trhy.


Obec Valča Vás srdečne pozýva na Vianočné trhy spojené s príchodom Svätého Mikuláša, ktoré sa uskutočnia 10. 12. 2022 od 12:00 hod. pred kultúrnym domom aj v kultúrnom dome vo Valči. V čase o 15:00  príde aj Svätý  Mikuláš.

 

Občania, ktorí majú záujem predávať svoje produkty na vianočných trhoch, prípadne získať bližšie informácie, sa môžu prihlásiť na Obecnom úrade vo Valči do 8. 12. 2022, mail: podatelna@obecvalca.sk 

 

Obec Valča leží na styku západnej časti Turčianskej kotliny a svahov Malej Fatry pri sútoku Slovianského a Valčianskeho potoka prameniacich v Slovianskej a Valčianskej doline. Nadmorská výška v strede obce je 477 m n. m., v chotári 426-1232 m n. m. Juhovýchodnú časť chotára na odlesnenej pahorkatine s mohutnými náplavovými kužeľmi tvoria treťohorné usadeniny, časť na východných svahoch Malej Fatry druhohorné a kryštalické horniny. Chotár je zalesnený bučinami, jedľobučinami a smrečinami.

 

V Slovianskej doline sa nachádza sírnatý prameň – Smradľavka. Výdatný zdroj pitnej vody vo Valčianskej doline je zachytený a napojený do vodovodnej siete pre obec Valča a aj do systému TURVODU. Pramene v Slovianskej doline sú využité ako zdroj kvalitnej vody pre rybné hospodárstvo, kde dominuje pstruhová liaheň SRZ, ktorej produkty sú aj vývozným artiklom. Vo faune chotára dominuje vysoká zver – jeleň, srna, hojne sa vyskytuje medveď a mačka divá. Juhovýchdné svahy ústia doliny sú svojou polohou predurčené k športovo – rekreačnému využitiu.reklama


reklama


Zdroj: Martin Petráš, Netky.sk

Foto:  obec ValčaNašli ste chybu, alebo máte tip na zaujímavý článok? Napíšte nám na redakcia@netky.sk

ilustračné foto

Diskusia

Komentáre


Na tento článok reagovalo
užívatelia: 0 komentáre: 0

MOHLO BY VÁS ZAUJÍMAŤ
ZOBRAZIŤ VIAC
ad
loader
loader
Kliknutím zavriete
Obrázok