Odosielam na server ...

Vedeli ste, že na stránke Netky.sk existuje možnosť zobrazovať iba pozitívne správy? Ak nemáte chuť čítať o násilí, ľudskom nešťastí či katastrofách, zapnite si Filter pozitívnych správ a dozviete sa všetko pozitívne, čo sa okolo nás deje.

OK, rozumiem
BratislavaBratislava 10°
Biblia
TV program
Moje Netky
Ilustračné foto
Ilustračné foto
29.07.2013 09:39 Domov
Viac ako štyri roky nemá prácu 71,7-tisíc nezamestnaných
MOHLO BY VÁS ZAUJÍMAŤ
loader
ZOBRAZIŤ VIAC
29.07.2013 09:39 Domov

Viac ako štyri roky nemá prácu 71,7-tisíc nezamestnanýchBRATISLAVA - Ku koncu prvého polroka tohto roka bolo bez práce viac ako štyri roky 71,7 tisíc uchádzačov o zamestnanie. Išlo o 17 % z celkového počtu nezamestnaných evidovaných na úradoch práce.


Vyše polovica z nezamestnaných, ktorí nemajú prácu už viac ako štyri roky, je z Prešovského a Košického kraja. Počet dlhodobo nezamestnaných, ktorí sú v evidencii úradov práce viac ako jeden rok, dosiahol 215,6 tisíc. Ich podiel na celkovom počte nezamestnaných dosiahol 51,6 %. Vyplýva to z údajov Ústredia práce, sociálnych vecí a rodiny SR.

Najväčšie problémy s dlhodobo nezamestnanými ľuďmi majú úrady práce v Rimavskej Sobote, v Revúcej a v Rožňave. V týchto regiónoch tvorí podiel ľudí, ktorí sú bez práce viac ako 48 mesiacov, na celkovom počte evidovaných nezamestnaných viac ako 30 %. Úrad práce v Rimavskej Sobote evidoval ku koncu júna 14,7 tis. uchádzačov o zamestnanie, pričom takmer 6 tisíc z týchto osôb bolo bez práce viac ako štyri roky. V revúckom regióne bolo ku koncu minulého mesiaca bez zamestnania viac ako štyri roky 2,6 tis. ľudí z celkového počtu 7,1 tis. nezamestnaných. V prípade úradu práce v Rožňave ide o 2,9 tis. osôb bez zamestnania viac ako štyri roky z celkového počtu 9,3 tis. evidovaných nezamestnaných.reklama


Zdroj: NETKY.SK, SITA, TASR

Foto:  ThinkstockphotosNašli ste chybu, alebo máte tip na zaujímavý článok? Napíšte nám na redakcia@netky.sk

Diskusia

Komentáre


Na tento článok reagovalo
užívatelia: 0 komentáre: 0

MOHLO BY VÁS ZAUJÍMAŤ
ZOBRAZIŤ VIAC
loader
loader
Kliknutím zavriete
Obrázok